Konec léta a začátek podzimu – šok pro vaši pokožku

Záleží vám na tom, jak vaše pokožka vypadá a zda působí zdravě? Potom jste přes léto jistě dodržovala všechny naše rady spojené s péčí o ni. Teplé dny pomalu končí a tak je třeba upozornit, že pokožce nesvědčí ani střídání teplého a sychravého počasí, nehledě na vlhkost a další negativní faktory. I v tomto období by měla být péče o tělo prioritou. Podíváme se proto blíže, jak na to.

Prvním krokem je kvalitní vyčištění

To nejdůležitější, co s péčí o pokožku v tomto období přímo souvisí, to je kvalitní čištění. Nejenom speciální krémy, ale měl by to být v první řadě peeling. Ten dokáže vyčistit vaši pleť do hloubky, stejně jako dokáže dobře odstranit odumřelé kožní buňky. Celý tento proces vás tak zbaví jak odumřelých buněk, tak podpoří i činnost nových. Včetně tvorby tolik důležitého kolagenu. Vsadit můžete na různé babské rady spojené s výrobou domácího peelingového krému, ale mnohem lepší a efektivnější cestou je konkrétní tělová kosmetika. Ideální, vyrazíte-li pro ni do lékárny, kde máte jistotu nejenom kvality produktů, ale i odborného poradenství spojeného se znalostmi zaměstnanců.

Bez krémů se neobejdete

Dalším krokem v péči o pokožku v době tohoto přechodového období je určitě nutnost použití kvalitního krému. Zde nic nezkazíte, pokud bude nejenom vyživovat, ale bude vaší pokožce dodávat i tolik potřebné antioxidanty. Nejenom vaše tělo jako takové, ale i samotná pokožka je s nástupem podzimu náchylná na problémy. Ideálním příkladem může být akné. To se přes léto mírně zlepší, zatímco na jeho konci, při střídání teplot, může naplno udeřit. I na to myslete při výběru správného přípravku. Za nás doporučujeme například různé obličejové oleje, popřípadě hydratační krémy. V případě zmíněných pupínků nic nezkazíte ani krémem s protizánětlivou složkou. Samozřejmě i ten by měl nabídnout také ochrannou funkci.

Pozor na vaše rty

Prudká změna počasí se může negativně podepsat také na vašich rtech a jejich kráse. Mezi nejčastější problémy patří popraskání. Proč k němu dochází? Jelikož pár dní jsou vystaveny vyšší vzdušné vlhkosti, která však vlivem opětovných vysokých teplot mizí a vaše rty jsou rázem vysušeny. I to je problém, který můžete eliminovat. Skvělou volbou může být klasická tyčinka na rty, která nabídne i dobrou regenerační funkci. Výrobek, který se v tomto období neztratí v žádné kabelce. Když už mluvíme o vlivu na naše rty, neměli bychom zapomínat na to, že dané střídání počasí může mít podobný vliv i na naši kůži. I proto by měla být prioritou i naprosto standardní péče o pokožku, kam se řadí použití denních a nočních krémů, stejně jako její důsledná hydratace. Jedině tak zmírníte následky přechodového období a celý podzim bude vaše kůže dokonalá. Jak po vzhledové, tak zdravotní stránce.

Publikováno: 26. 08. 2015

Kategorie: Kosmetika | Zdraví

Autor: Adam

Tagy: péče o pleť | péče o pokožku