Chcete si pojistit počasí?

Jaro se nese ve znamení výletů do přírody, ale i kratších i delších dovolených po vlastech českých i do zahraničí. Nezáleží na tom, kam přesně se chystáte, i sebepečlivěji naplánovaný výlet totiž dokáže pokazit nepřízeň počasí. Jistě jste to už zažily i vy, těšili jste se na příjemné odpoledne strávené na romantickém místě někde uprostřed přírody, ale vše pokazil nečekaný liják, který trval od rána do pozdních večerních hodin. Odložený jednodenní výlet se však dá přežít relativně snadno, mnohem horší je propršená dovolená v zahraničí, za kterou jste zaplatily mnoho tisíc a těšily se půl roku dopředu. Může vám vůbec někdo nepřízeň počasí odškodnit?

Počasí zatím pojistit nelze

Ačkoliv by se mohlo zdát, že si lze počasí pojistit, pojišťovny zatím takto zajímavý finanční produkt ve své nabídce nemají. Pojistit lze sice kde co, ale počasí vám zatím nepojistí nikdo. Nedá se nic dělat, budete se muset spolehnout na prognózy rosničky, případně dát na panenku a panáčka, kteří vycházejí z domečku podle toho, jaké má být počasí. Když už však hovoříme o pojištění ve spojitosti s cestováním a dovolenou, mohlo by vás zajímat cestovní pojištění, bez kterého se určitě neobejdete. Chcete-li během svého krátkého či dlouhého putování napříč Evropou, nebo snad celým světem, získat jistotu a spolehlivé krytí výloh za zdravotní ošetření, způsobenou škodu či ztrátu zavazadel, určitě se vám bude cestovní pojištění hodit.

Kvalitní povinné ručení i proti počasí

Cestujete-li převážně vlastním vozem, jistě jste již přemýšleli nad tím, zda jste si vybraly správné povinné ručení. Podmínky této zákonem stanovené pojistky se mění v závislosti na konkrétním typu povinného ručení a samozřejmě typu pojišťovny. Chcete-li platit méně za pojištění s totožnými podmínkami, nebo platit stejně a spolehnout se na mnohem atraktivnější podmínky, mohlo y vám pomoci srovnání povinného ručení, které je k dispozici zdarma na internetu. Když se nad povinným ručením zmyslíte do hloubky, dojdete ke zjištění, že se tak trochu jedná o pojištění proti nepříznivému počasí. Nebo snad většina nehod nevzniká za zhoršeného počasí, během hustého deště či sněžení?

Publikováno: 25. 04. 2012

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: cestovní pojištění | dovolená | počasí | povinné ručení | předpověď počasí