Jak pečovat o vlasy u moře?

Dovolená u moře je splněný sen, ale aby se neminula účinkem a nezanechala ve vás nepříjemnou pachuť, musíte se naučit starat o své vlasy. Právě ty si totiž projdou zatěžkávací zkouškou a je jen na vás, jestli je na extrémní podmínky náležitě připravíte. Tipy, jak pečovat o vlasy u moře, najdete v tomto článku.

Proč je péče o vlasy u moře důležitá?

Vlasy si během pobytu u moře zaslouží nadstandardní péči z prostého důvodu. Kombinace přímořského vzduchu a slané vody jim nedělá dvakrát dobře. Stejně jako pro pokožku hlavy představuje nadměrnou zátěž i pro ně. A navíc se nesmí podcenit působení UV paprsků – slunce vlasy připravuje o přirozenou barvu a narušuje vlasový protein. Výsledkem je ztráta pružnosti, třepení konečků a celkové oslabení. Díky příkladné péči však vlasy u moře nemusí projít peklem.

Než vyrazíte na pláž

Péče o vlasy u moře začíná již ve sprše. Pořiďte si kosmetiku se SPF ochranou před škodlivým slunečním zářením. K dostání jsou oleje, kondicionéry i šampony – berte však produkty bez obsahu sulfátů. Kvalitu najdete například u vlasové kosmetiky k moři značky Schwarzkopf. Před solí vlasy ochráníte olejem (např. arganovým či jojobovým – kokosový vlasy nedokáží plně vstřebat). A když budete s sebou nosit pečující sprej nebo bezoplachový kondicionér, rozhodně tím nic nepokazíte. Vašim vlasům poskytnou výživu a ochranu před vysušením. Samozřejmě můžete kštici chránit také pomocí koupací čepice a šátku.

Péče o vlasy během opalování

Takřka neprůstřelnou ochrnou před cucháním v důsledku větrnějšího počasí je účes (drdol, copánky…). Pokud se vám přesto nepříjemnému jevu nepodaří zabránit, pomozte si olejíčkem pro snadnější úpravu a rozčesávání (opět lze doporučit arganový či jojobový olej). Při opalování je vhodné vlasy chránit šátkem či kloboukem.

Péče po koupání a opalování

Alfou a omegou finální fáze péče o vlasy u moře je důkladné omytí zbytků soli. Ideální je takovou očistu absolvovat již bezprostředně po koupání, tedy pod sprchou na pláži. Obecně je vhodné jednou nebo dvakrát do týdne hydratovat vlasovou pokožku kokosovým olejem – ten navíc posiluje vlasovou strukturu a působí jako prevence proti nadměrnému lámání. Co se vám při pobytu u moře rozhodně bude hodit, je hřeben se širokými zuby. Oproti běžným hřebenům a kartáčům je mnohem šetrnější při rozčesávání, a navíc se hodí i při aplikaci kondicionéru či vlasové masky.