Vodom - samozavlažovací květináče se španělským temperamentem
Jen málokdo si dokáže představit život bez rostlin. Vždyť jsou to právě ony a jejich pestrobarevné květy, které dokáží výrazně pozvednou estetiku interiéru a vdechnout bydlení tu správnou atmosféru. Milujeme je a s láskou o ně pečujeme, tedy za předpokladu, že na ně nezapomeneme nebo někam na delší dobu odcestujeme. Ale i nedostatek času nebo dočasná nepřítomnost se dá poměrně jednoduše vyřešit. Nebo jste snad ještě neslyšeli o samozavlažovacích květináčích?
Většině z nás se v souvislosti se samozavlažovacími květináči vybaví německé květináče Lechuza. Právě ony jsou symbolem samotného samozavlažování a díky propracovanému systému také neskutečně oblíbené. Na první pohled je ovšem od obyčejných květináčů nerozeznáte. Není to nevýhoda, to opravdu ne, ale člověk, který si zakládá na osobitém designu, byť jde o květináče, si zřejmě raději vybere nezavlažovací, ale originální kousek. Tedy alespoň donedávna by to udělal. Dnes může sáhnout po samozavlažovacích květináčích španělské značky Vondom. V čem jsou tak zvláštní a „lepší“ než Lechuza?
Samozavlažovací květináče Lechuza jsou špičkové, o tom bez debat. Pedantští Němci si však o španělském citu pro design mohou nechat jen zdát. Slavní umělci jako byli Gaudi či Picasso nebo moderní značky oblečení Mango a Desigual jsou jen malou ukázkou toho, jaké mistrovské kousky se mohou v zemi proslulé temperamentem svých obyvatel zrodit.
Samozavlažovací květináče Vodom se vyrábí v netradičních a velmi nápaditých tvarech a pyšní se „vychytávkami“ v podobě osvětlení nebo koleček pro lepší manipulaci. Ty se hodí zejména v případě rostlin, které je třeba pravidelně přemisťovat – a nosit těžké květináče není nic pro slabou ženu. A co se zavlažování týče, nebudete se muset o rostliny starat až 3 měsíce. Poté opět dolijete vodu tak, aby ryska ukazovala maximum. Díky samozavlažovacímu květináči budou mít vaše rostliny dostatek vláhy i když na ně zapomenete nebo nebudete doma.
Publikováno: 08. 05. 2013
Kategorie: Bydlení