Léto se blíží, vířivka nesmí chybět. Poradíme, jak ji vybrat

Uteklo to jako voda a máme tu zase téměř léto. A právě během něj hraje voda hlavní roli. Pokud i vy patříte k těm, kteří nemají rádi přeplněná koupaliště, vadí jim předražené vstupné do bazénu a nechtějí se dělit o prostor s cizími lidmi, pak jste těmi nejlepšími kandidáty pro pořízení venkovní vířivky. Tu na rozdíl od bazénu umístíte klidně i na terasu, nemusíte kvůli ní dělat žádné terénní úpravy, a navíc ji můžete používat celý rok, když zvolíte správný model. A s jeho výběrem vám pomohou následující řádky.

Než pořídíte venkovní vířivku, důkladně zapřemýšlejte

Pravdou je, že pořízení venkovní vířivky není úplně nejlevnější investicí. Pokud ale vyberete správně, bude vám sloužit klidně i dvacet let. Proto si před jejím pořízením důkladně promyslete, co od ní vlastně očekáváte. Ptát byste se měli především na:

  • Hlavní účel vířivky – chcete v ní jen relaxovat, nebo hledáte kvalitní model, který vám uleví od zatuhlého svalstva, pomůže zlepšit pohyblivost a podpoří vaše fyzické i psychické zdraví? Vyhrává-li druhá varianta, pak je třeba zvolit správný typ trysek i jejich rozmístění.
  • Počet uživatelů – tím prapůvodním účelem vířivky je bezpochyby terapeutická masáž, proto je třeba vybrat odpovídající velikost, díky které docílíte komplexní masáže těla. Před pořízením venkovní vířivky si tedy důkladně rozmyslete, kolik osob ji bude pravidelně používat. Pro jednotlivce pak stačí menší vířivka, u které jsou masážní místa navržena tak, aby uspokojila potřeby celého těla. Důležité je poradit se s odborníkem, nebo se orientovat podle popisu a doporučení výrobce.
  • Finanční možnosti – peníze samozřejmě hrají důležitou roli. Přesto však není vhodné volit nejlevnější řešení. Vždy se kromě ceny zajímejte také o to, z jakého materiálu je venkovní vířivka vyrobena, jakými disponuje technologiemi a jaké funkce nabízí.

Pro celoroční využívání potřebujete speciální venkovní vířivku

Chcete-li, aby vám vířivka sloužila nejen dlouhá léta, ale i po celý rok – tedy i když venku mrzne, potřebujete celoroční venkovní vířivku, kterou nabízejí jen někteří výrobci. Jedním z nich je například švédská značka venkovních vířivek IQue Sweden, jehož vířivky s trojitou termální izolací odolávají i těm nejdrsnějším klimatickým podmínkám, a hravě tak zvládnou i naše české zimy.

Tyto opravdu kvalitní venkovní vířivky zakoupíte v našem hlavním městě – IQue vířivky v Praze nabízí společnost Spahouse, která má letité zkušenosti a poradí vám s výběrem do posledního detailu. A navíc si je v jejích showroomech můžete i vyzkoušet.

Pokud tedy sníte o venkovní vířivce, vyrazte za profesionály a nechte si poradit. Rozhodně nebudete litovat.

Publikováno: 05. 05. 2024

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam