Na dovolené v egyptské Hurghadě: Tipy na top výlety

Egypt stále patří k nejnavštěvovanějším turistickým destinacím a k nejoblíbenějším místům pobytu patří Hurghada. Pokud se do oblasti krásných písčitých pláží, bazarů a rušného života chystáte i vy, jistě se vám bude hodit několik praktických tipů na výlety. Hurghada se chlubí skvělou výchozí polohou pro návštěvu památek, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Káhira

Káhiře se ne nadarmo přezdívá Perla Orientu. Ve starobylém městě, které je mimochodem největším v Africe, se nachází tisíce minaretů a impozantní směs prvků moderní a starověké egyptské civilizace. V rámci výletu se seznámíte s pyramidami a legendární Sfingou. Prohlédnete si Egyptské muzeum, Alabastrovou mešitu, Citadelu a spoustu dalších památek.

Luxor

Také Luxor má svou přezdívku – největší muzeum pod otevřeným nebem. Město se skládá ze tří částí (Luxor, Karnak a Théby), z nich stojí za vidění všechny. Nejzajímavější podívanou zažijete v Údolí králů, u chrámu královny Hatšepsovet a Memnonových kolosů.

Alexandrie

Alexandrie je po Káhiře druhým největším egyptským městem. V době vlády Ptolemajovců byla městem hlavním a mimo jiné zde stál jeden ze sedmi divů světa – Maják. K největším lákadlům patří Citadela, mešita El Morsy Abu Al Abas a Katakomby.

Až se nasytíte památek...

V Egyptě je památek nespočet, ale nejen to. Až vás výlety za kulturou přestanou bavit, vydejte se na průzkum podmořského světa. V Hurghadě působí potápěčské školy, se kterými se dostanete na nejkrásnější místa v širokém okolí. Pod hladinou Rudého moře to žije a mimo jiné si zaplavete i s delfíny. Dobrou volbou je také nedaleká Makadi Bay.

Zájezdy a dovolené do Egypta levně a ještě levněji

Zájezdy do Egypta nejsou drahé, o čemž se můžete přesvědčit na srovnávači NewTravel.cz. Stačí si vybrat lokalitu, sbalit si to nejnutnější a vyrazit vstříc nezapomenutelné dovolené.

Publikováno: 25. 03. 2017

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Adam

Tagy: dovolená v egyptě | egypt tipy výlety | zájezdy do egypta