Jak vytvořit kudrnaté vlasy bez kulmy? Pořiďte si natáčky!

Mnohé ženy, které dostaly do vínku přirozeně kudrnaté vlasy, závidí ostatním ty rovné. A samozřejmě to platí i naopak. Pokud patříte do druhé skupiny a ráda byste si na hlavě vykouzlila impozantní vlny, přečtěte si tipy v tomto článku. Prozradíme vám, jak vytvořit kudrnaté vlasy bez kulmy, jejíž pravidelné užívání není po vlasy nijak zvlášť přínosné.

Jde to i naprosto přirozeně

Kdo by to byl řekl, že proměna rovných vlasů na kudrnaté může být tak snadná? Rozdělte si je na čtyři rovnoměrné části a poté menší pramínky, ze kterých upleťte copánky. K vysušení vlasů u hlavy požijte fén, ostatní však nechte uschnout přirozenou cestou. Tvar copánků vám pomohou udržet pinety. Jakmile copánky rozpletete, vaše vlasy budou krásně kudrnaté. Přičemž platí, že čím déle s nimi vydržíte, o to více se vlasy zvlní. Klidně si je nechte přes noc a spěte s nimi. Ráno pak odstraňte pinety a nebudete se stačit divit. Kudrny v žádném případě neupravujte hřebenem, výsledný efekt by byl rázem pryč. Účes můžete upravit rukama.

Je libo natáčky? Klasika nikdy nezklame

Dalším osvědčeným způsobem, jak snadno vytvořit kudrny bez kulmy, jsou natáčky. Jejich výhodou je několik různých velikostí, ze kterých si vyberete požadovaný rozměr. Aplikace je snadná, natáčky jednoduše umístěte ke konečkům vlasů a natáčejte směrem k pokožce hlavy. Natáčky jsou k mání v různých podobách, liší se nejen velikostí, ale také materiálem. Kromě kovových – které nejsou příliš pohodlné, když se v nich rozhodnete přečkat noc, se vyrábí také z plastu. Z důvodu komfortu spousta žen preferuje papiloty, což jsou natáčky z pěny. Společně s klasickými natáčkami je sežnete například u specializovaného prodejce a-vlasy.cz. A pozor – v případě papilotů záleží na tom, jakým způsobem si je sundáte. Pokud je z vlasů vymotáte, kudrny budou vypadat jinak, než kdybyste si je sesunula. Vyzkoušejte obojí a posuďte, co se vám líbí více.

Publikováno: 15. 01. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Adam