Léto je ideální dobou pro vyjížďky na in-line bruslích. Na co si dát pozor při jejich výběru?

Máte rádi aktivní odpočinek a chcete si ve volných chvílích dopřát trochu sportu na zdravém vzduchu? Pak je pro vás skvělým řešením pořídit si kolečkové brusle. Při jejich nákupu je třeba si všímat několika detailů.

Pohodlí především

Kvalitní in-line brusle poznáte především tak, že si je ještě před nákupem vyzkoušíte. Je to vlastně stejné, jako když si kupujete klasickou obuv. Pro in-line brusle ale platí, že musí být nejen pohodlné a v dostatečné velikosti pro vaše chodidla, ale zároveň mají být i pevné v kotnících, jinak se zvyšuje riziko zranění. Při jízdě totiž dochází ke značnému namáhání kotníků, proto je důležité, aby byly dobře zafixované.

Vhodný typ in-line bruslí

Na trhu se dnes dá pořídit takřka nepřeberné množství in-line bruslí. V základních parametrech se odlišují dle toho, pro jak zkušené bruslaře jsou určené. Patříte-li mezi začátečníky, vyberte si takové kolečkové brusle, jež mají menší průměr koleček, tedy asi kolem 80 milimetrů. Zkušenější sportovci pak mohou volit in-line brusle s kolečky o průměrech až 100 milimetrů. Jsou náročnější na ovládnutí, zato v nich však lze dosáhnout větších rychlostí. Pozor si dejte také na upínání. Vhodné jsou brusle s kvalitními přezkami, případně klasickým šněrováním, což je podobné, jako když si pořizujete běžné brusle na led.

Doplňky pro vaši bezpečnost

Jízda na kolečkových bruslích je velkou zábavou, ale občas se stane, že člověk upadne. Abyste zmírnili riziko odřenin a zlomenin, je praktické mít helmu na hlavě, chrániče kolenou a speciální rukavice na in-line, díky nimž budete více v bezpečí i při riskantnějším stylu jízdy. Zdraví máte jenom jedno, takže ochranné pomůcky rozhodně nepodceňujte. Mnozí bruslaři už doplatili na nekvalitní výbavu zlomeninami rukou a nohou či úrazy hlavy, ale také nepříjemnými odřeninami po celém těle.

Publikováno: 26. 06. 2020

Kategorie: Zábava a volný čas

Autor: Adam