5 důvodů, proč Chorvatsko právem patří k TOP dovolenkovým destinacím

Kam letos jedou na dovolenou vaši nejlepší přátelé – do Chorvatska? A kam mají namířeno sousedi? Také do Chorvatska? Pokud nechápete, co všichni na bývalé „Jugošce“ mají, čtěte dál. Následující důvody vás utvrdí v tom, že je na čase sbalit kufry a zamířit... do Chorvatska.

Krásné pláže a čisté moře

Jadranské moře patří k nejčistším a vůbec nejkrásnějším nejen v rámci Evropy. Pobřeží lemují pěkné pláže všeho druhu – oblázkové i písečné. Mnohé z nich se chlubí Modrou vlajkou (symbol označující pláže, které odpovídají přísným kritériím). Zároveň si můžete vybrat mezi rušnými, nebo naopak velmi klidnými místy.

Bohatá kultura a mnoho historických odkazů

Patříte k lidem, kteří chtějí během dovolené nasát co nejvíce místní kultury? V Chorvatsku je možností víc než dost. Oblast byla osídlena již v době kamenné a nachází se v ní odkazy na mnohé kultury – mimo jiné i na řeckou a římskou říši. Historický Dubrovník je dokonce považován za jedno z nejkrásnějších měst světa.

Přírodní krásy ve vnitrozemí

Nejen čarokrásné pobřeží – Chorvatsko nabízí také množství atraktivních cílů ve vnitrozemí. Například věhlasný národní park Plitvická jezera či Národní park Paklenica. Anebo několik národních parků na ostrovech – Brijuni, Kornati a Mljet. Během jedné dovolenky je rozhodně nestihnete projet všechny

Národní park Plitvická jezera je plný rozmanitých přírodních scenérií. Výlet rozhodně není ztrátou času.

Chutná a zdravá kuchyně

Středomořskou kuchyni si zamilujete na první sousto. Chorvatsko je gastronomickou velmocí a cílem mnoha gurmánů. Kromě bohaté nabídky ryb a mořských plodů si na dovolené dopřejte i vína z lokální produkce a populární pálenku zvanou rakija.

Přijatelné ceny a široké možnosti ubytování

Preferujete ubytování v chatce, apartmánu, mobilním domku, nebo hotelu? Ať už jsou vaše požadavky jakékoliv, přijdete si na své. Ceny nejsou vysoké a nabídka obrovská. Koukněte se na https://www.hrvaska.net/cz/hotely/ a udělejte si obrázek sami. Na webu Hrvatska.net nenajdete jen hotely, ale i další typy ubytování. Stačí zadat specifické požadavky, vybrat si z nabídky, rezervovat termíny a užít si nejlepší dovolenou.

Publikováno: 28. 03. 2019

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Adam