Čím efektivně topit v noci? Dejte šanci nočním briketám – vyplatí se!

Topná sezóna je takříkajíc na spadnutí, a proto si je právě nyní vhodné připomenout, jak správně topit briketami. Pokud patříte mezi cca 10 % lidí, kteří používají dva typy – denní a noční brikety, rovnou proklikněte na stránky společnosti Optimtop, kde seženete kvalitní palivo za velmi výhodnou cenu. V opačném případě nasajte důležité informace ohledně správného způsobu vytápění.

Co jsou noční brikety?

Noční brikety jsou brikety vyráběné lisováním z čisté kůry stromů pod vysokým tlakem – bez lepidel či jiných přísad. Kromě toho, že jsou 100% přírodní a patří mezi tzv. obnovitelné zdroje energie, mají oproti běžným briketám jedinečnou vlastnost – dokáží udržet teplo po dobu 8-10 hodin.

Přikládat budete pouze jednou před spaním

Topení nočními briketami není nijak složité. Přes den budete topit tak, jak jste byla doposud zvyklá – denními briketami, dřevem nebo jiným obvyklým způsobem. Před spaním do kotle přiložíte noční brikety a máte po starostech. Oproti klasickým briketám, které je zapotřebí přikládat každé cca 2-3 hodiny, máte vystaráno na celou noc. Ráno jen prohrábnete stále žhavý popel a přiložíte denní brikety. V praxi lze samozřejmě nočními briketami topit i přes den – k užitku vám přijdou vždy, když budete potřebovat udržet teplo na delší dobu, třeba před odjezdem do práce. Obecně však nejsou pro denní topení vhodné – ve srovnání se dřevem nebo denními briketami mají nižší výhřevnost.

Přikládá se jen pár kusů

Vyžadujeme-li delší hoření od běžných briket, musíme jimi doslova napěchovat kotel či kamna. V případě nočních briket přikládáme jen několik kusů, což z nich dělá vskutku levné topivo. A pokud kotel zavřete, brikety budou žhnout pozvolna a vydrží žhavé po dobu 12-24 hodin. Rychlejšího hoření a vyšší teploty lze dosáhnout otevřením dvířek. Chcete za noční brikety výrazně ušetřit? Nakupujte je mimo sezónu. Za velmi výhodné ceny je seženete na optimtop.cz.

Publikováno: 22. 09. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam