Domů » Čím efektivně topit v noci? Dejte šanci nočním briketám – vyplatí se!
Bydlení

Čím efektivně topit v noci? Dejte šanci nočním briketám – vyplatí se!

Topná sezóna je takříkajíc na spadnutí, a proto si je právě nyní vhodné připomenout, jak správně topit briketami. Pokud patříte mezi cca 10 % lidí, kteří používají dva typy – denní a noční brikety, rovnou proklikněte na stránky společnosti Optimtop, kde seženete kvalitní palivo za velmi výhodnou cenu. V opačném případě nasajte důležité informace ohledně správného způsobu vytápění.

Co jsou noční brikety?

Noční brikety jsou brikety vyráběné lisováním z čisté kůry stromů pod vysokým tlakem – bez lepidel či jiných přísad. Kromě toho, že jsou 100% přírodní a patří mezi tzv. obnovitelné zdroje energie, mají oproti běžným briketám jedinečnou vlastnost – dokáží udržet teplo po dobu 8-10 hodin.

Přikládat budete pouze jednou před spaním

Topení nočními briketami není nijak složité. Přes den budete topit tak, jak jste byla doposud zvyklá – denními briketami, dřevem nebo jiným obvyklým způsobem. Před spaním do kotle přiložíte noční brikety a máte po starostech. Oproti klasickým briketám, které je zapotřebí přikládat každé cca 2-3 hodiny, máte vystaráno na celou noc. Ráno jen prohrábnete stále žhavý popel a přiložíte denní brikety.

V praxi lze samozřejmě nočními briketami topit i přes den – k užitku vám přijdou vždy, když budete potřebovat udržet teplo na delší dobu, třeba před odjezdem do práce. Obecně však nejsou pro denní topení vhodné – ve srovnání se dřevem nebo denními briketami mají nižší výhřevnost.

Přikládá se jen pár kusů

Vyžadujeme-li delší hoření od běžných briket, musíme jimi doslova napěchovat kotel či kamna. V případě nočních briket přikládáme jen několik kusů, což z nich dělá vskutku levné topivo. A pokud kotel zavřete, brikety budou žhnout pozvolna a vydrží žhavé po dobu 12-24 hodin. Rychlejšího hoření a vyšší teploty lze dosáhnout otevřením dvířek.

Chcete za noční brikety výrazně ušetřit? Nakupujte je mimo sezónu. Za velmi výhodné ceny je seženete na optimtop.cz.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!