Domů » Začněte šít
Móda

Začněte šít

V dnešní době se spousta žen (a občas i mužů) vrací k šití. Může za to částečně i covidová doba, kdy na jaře roku 2020 začalo spousta švadlenek šít roušky a obdarovávat svoje okolí. Následovalo období izolací a bylo báječné, že lidé si krátili čas tvořením. Nebyly to jen korálky nebo pletení a háčkování, dostalo se i na šití. Bohužel se nekonaly šicí kurzy a prodejny šicích strojů byly zavřené, ale přesto si spousta nových švadlenek koupila šicí stroj přes internet nebo si ho půjčila od známých a pustily se do díla. Vždyť ušít si roušku v barvě kabelky nebo saka se stalo módní záležitostí!

Od roušek je již jen pár krůčků k vlastním polštářkům, prostírání do kuchyně nebo záclonkám. Pokud se necítíte na to začít sama, existuje spousta šicích kurzů. Sama si již vyberete, zda chcete kurz online přes videa a internet, kdy lektorky poskytují i rozsáhlou podporu, nebo zvolíte kurz fyzický. Při fyzickém kurzu vás lektorky často seznámí i s obsluhou šicího stroje. Asi nejčastěji se v šicích kurzech setkáte s šicím strojem Brother. Právě šicí stroje Brother jsou pro začátečníky naprosto ideální, protože mají jednoduchou a intuitivní obsluhu a jsou tiché. Pomáhá i regulace rychlosti – rychlost šití pedálu si můžete nastavit a šít pomaličku krokem. Šicí stroj je tak pro začátečníky nastavený na pomalé šití a samozřejmě až získáte zkušenosti, rychlost si můžete zvýšit.

Je celkem jedno, jestli vás lákají batůžky nebo trička, když se do toho pustíte, vždy bude výsledkem vašeho tvoření naprostý neopakovatelný originál a radost z tvoření. Šicí stroj se stane vaším přítelem pro chvíle relaxace a ušité věci budou těšit nejen vás, ale i vaše blízké.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!