Domů » Darování vajíček je šlechetný čin. Víme, jak probíhá!
Zdraví

Darování vajíček je šlechetný čin. Víme, jak probíhá!

Asistovaná reprodukce neboli umělé oplodnění je pro spoustu žen jedinou šancí, jak otěhotnět. Pokud si pohráváte s myšlenkou na darování vajíček, určitě vás zajímá, jak proces probíhá. Odpovědi na nejčastější otázky se dozvíte v následujících řádcích.

První fází dárcovství vajíček je vstupní pohovor s lékařem a sestrou. Následuje gynekologické vyšetření, odběry krve, genetické vyšetření a testování na některé infekční nemoci jako HIV, žloutenka typu B,C a syfilis.

Dárkyní vajíček může být každá zdravá žena ve věku 18 až 33 let. Dárcovství je zcela dobrovolné a žena může kdykoliv odstoupit. Zákony České republiky zajišťují naprostou anonymitu, a to jak pro dárkyni, tak pro příjemkyni. Dítě se nedozví o identitě dárkyně ani po dosažení 18-ti let.

dite-ze-zkumavky

Proces odebrání vajíčka začíná druhý nebo třetí den po začátku menstruačního cyklu. Po dobu sedmi dní dárkyně dostává podkožní injekce, které stimulují vaječníky k růstu folikulů. K odebrání vajíčka dochází poté, co ultrazvuk prokáže dostatečnou stimulaci. Odběr obvykle netrvá déle než 10 minut, probíhá v narkóze a je velmi šetrný. Po hodině může dárkyně odejít domů (nesmí však řídit) a na druhý den nastupuje do práce.

Asistovaná reprodukce a tedy i dárcovství vajíček je v České republice v souladu se zákonem. Dárkyně se nemusí obávat komplikací – ty se objevují velmi zřídka, na 3000 až 3500 odběrů připadá jediná komplikace. Plodnost dárkyně zůstává zachována. Překážkou není ani nitroděložní tělísko, které se před odebráním vajíčka nevytahuje.

Veškeré náklady, které s darováním vajíček souvisí, jsou finančně kompenzovány. V centru asistované reprodukce EUROPE IVF International do výše až 25 000 Kč. Chcete-li se o problematice umělého oplodnění a dárcovství vajíček dozvědět více, přečtěte si informace na www.fertility-ivf.eu.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!