Porovnávejte půjčky a využijte i možnosti jejich spojení

Chystáte se uzavřít půjčku? Nevrhejte se bezhlavě na první nabídku, která vám přijde pod ruku, ale pečlivě zvažujte, co je pro vás výhodné a co už ne. Ne všechno, co na první pohled vypadá lákavě a výhodně ve skutečnosti také je výhodné. Proto dávejte pozor na podmínky jednotlivých poskytovatelů.

Před rozhodnutím srovnávejte nabídky

Než uděláte konečné rozhodnutí o tom, kde si půjčíte, využijte porovnání půjček, které vám jednoznačně napoví, kde bude nejlepší smlouvu o úvěru skutečně uzavřít. Najdete zde srovnání podle různých kritérií a sami si můžete vybrat, co pro vás bude nejvýhodnější. Samozřejmě bude hrát roli výše půjčky, ale zejména také výše úroků, dále třeba nutnost ručení. Vždy je dobré si projít víc nabídek vedle sebe a rozhodnout se až po zralé úvaze.

Sloučení půjček vám může pomoci

V případě, že se rozhodnete zbrkle a nevýhodně, může se vám to vymstít. Možná si dokonce vezmete více úvěrů a s výší jejich splátek začíná být váš domácí rozpočet velmi napjatý. Pamatujte na to, že situace by vám rozhodně neměla přerůst přes hlavu. Pokud začínáte mít nepříjemné pocity a honíte jednou splátku za druhou, je dobré se včas zamyslet a najít si cestu jak na konsolidaci půjček, abyste se nešťastnými rozhodnutími nedostali do dluhové pasti. Jedná se o sloučení více půjček do jedné. Díky tomu může výsledná splátka nižší než součet všech splátek, které jinak odevzdáváte. Ovšem dejte pozor i na různá skrytá nebezpečí, která mohou konsolidaci ve skutečnosti prodražovat. Například u některých úvěrů je zpoplatněno předčasné splacení nebo se při konsolidaci sice sníží splátka, ale prodlouží se doba splácení. Pozitivní zprávou je i to, že na nebankovní půjčky mohou dosáhnout i méně bonitní klienti. Například jde o půjčky pro ženy na MD, které jinak nemají v bankách šanci.

Publikováno: 14. 03. 2016

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: jak na konsolidaci půjček | půjčky pro ženy na MD