Jaké boty si obout ke společenským šatům?

Chystáte se na svatbu, nebo na ples a tápete, jaké k vámi vybranému modelu zvolit boty? Poradíme vám! Ty tam jsou doby, kdy platilo, že k dlouhým šatům patří jen střevíčky. Dnes si k nim můžete obout třeba dámské tenisky. Na mysli ovšem máme šaty vhodné pro každodenní nošení. U společenských modelů se vyplácí být více konzervativní.

Obuv volte podle příležitosti

Jakou obuv zvolit ke dlouhým společenským šatům? Při odpovědi na tuto otázku bude zapotřebí specifikovat střih, materiál i příležitost, pro niž si obuv pořizujete. Jinou obuv vyžadují šaty do tanečních, jinou šaty do divadla. V potaz je však třeba také vzít postavu a druh pohybu, který v ní budete vykonávat.

Obutí na ples a do divadla

Na ples, na němž se primárně budete věnovat tanci, je vhodná obuv pohodlná a patřičně prošlápnutá. Na vyšším, ale ne zase příliš vysokém podpatku, na němž byste si při tanci mohli spíše ublížit. Chystáte-li se do divadla, měla by v hledáčku vašeho zájmu být spíše obuv decentní, tedy ne příliš nápadná. Takové je dle etikety obutí s uzavřenou špičkou a nelakovanou úpravou.

Univerzální béžové lodičky

Obuv by v obou případech se společenským oděvem měla být v dokonalé harmonii. Proto je vhodné pořizovat ji až po nákupu šatů. V opačném případě zvolte obutí neutrální barvy a střihu. Skvělou volbou jsou například dámské béžové lodičky na platformě. Spíše nižší než vyšší a s uzavřenou špičkou.

Jaké boty na svatbu?

V tomto případě vycházejte především z délky a provedení svatebních šatů. Například k dlouhým bílým šatům je vhodné zvolit střevíčky na podpatku. Opět ne příliš vysokém, který by vás mohl omezovat v chůzi. Obzvláště, pokud na vysoké podpatky nejste zvyklá.

Pozor na stabilitu!

Uvědomte si, že před zraky všech svatebčanů budete kráčet k oltáři a i malé zaškobrtnutí by vám váš velký den mohlo pokazit. Stabilitu v tomto pohledu poskytuje obuv s páskem okolo kotníku. Pravidla společenského chování však neporušíte, zvolíte-li pro tuto příležitost jednoduché baleríny či nebo boty s krátkou špičkou na nízkém podpatku.

Publikováno: 23. 01. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Adam