Jak se vyrovnat s rozchodem

Máte zlomené srdce po rozchodu a nevíte, jak se s novou životní etapou a razantní změnou životního stylu vyrovnat? Připravili jsme pro vás čtyři tipy, které vám mohou celý proces zásadně usnadnit. Co všechna naše doporučení spojuje? Především to, abyste na sebe netlačili, nebáli se žít život dál a neuzavírali se do sebe. To totiž není východisko.

Věnujte se sobě a svým koníčkům

Naprostým základem je zvládnutí přenastavení mysli po rozchodu. Pokud jste byli v dlouhodobém vztahu, pravděpodobně jste byli zvyklí velkou část svého času věnovat prosperitě vztahu a vašemu partnerovi. Po rozchodu však nastává čas, který byste měli využívat především pro svoji vlastní realizaci. Věnujte se opomíjeným koníčkům, začněte provozovat aktivity, které jste vždy odkládali z důvodu časové tísně. Single život vám umožňuje značnou míru nespoutanosti a vlastního prostoru, který byste si měli náležitě užít. TIP: Hledáte nový vztah nebo chcete poznávat nové lidi? Zkuste online seznamku.

Obklopte se přáteli a rodinou

Kromě času pro sebe byste si však měli najít i dostatek prostoru na socializaci. Právě v nejtěžších chvílích je téměř vždy dobrým řešením své problémy sdílet s nejbližším okolím. Vaše rodina a přátelé jistě nebudou váhat a podpoří vás milými slovy i praktickými radami.

Nebojte se randit

Po rozchodu pravděpodobně nemáte ani pomyšlení na budování nového vztahu. Nemusíte se hned po hlavě pouštět do silnějších vazeb, ale randění a poznávání nových atraktivních protějšků jistě pomůže napravit vaše sebevědomí a rozšířit vaše obzory. Můžete využít například některou z populárních seznamovacích aplikací.

Řiďte se svými pocity a netlačte na sebe

Na závěr je nutné uvést, že žádné ze zmíněných pouček a doporučení nefungují univerzálně. Každý si po rozchodu prochází odlišnými pocity a fázemi, a proto je důležité především naslouchat svému vnitřnímu hlasu a nenutit se do zbytečně nekomfortních situací.

Publikováno: 28. 02. 2023

Kategorie: Praktické rady

Autor: Adam