Vaginální mapování: Revoluční řešení problémů v prožívání sexuality

Vaginální mapování je revoluční léčebnou metodou, která ženy zbaví nepříjemného napětí, přílišné citlivosti, necitlivosti nebo bolesti v oblasti vaginy. Zmíněné potíže jsou způsobeny různými traumatickými zážitky, které jsou uloženy v buněčné paměti. Díky vaginálnímu mapování dojde ke zvědomění nepříjemných zážitků a žena je nechá odejít jednou provždy. Vaginální mapování je jednou z metod Sexological Bodywork (sexuologická práce s tělem). Vychází z vědeckých poznatků, které říkají, že pozitivní i negativní zážitky se zapisují v tzv. buněčné paměti těla, intimní partie nevyjímaje. Spíše naopak! Podle teorie receptivity vaginy je oblast pánve ještě citlivější na veškeré podněty než zbytek těla. Každá zkušenost, pozitivní i negativní, tak zanechává v našem těle stopu, která se v podobných situacích opakovaně připomíná. Metoda samotná spočívá v masáži konkrétních bodů ve vagině, pomáhá tak citlivě, ale efektivně odbourávat traumata, pracovat s citlivostí v intimní oblasti a uvolnit potlačené emoce. Žena si tak vytváří novou zkušenost (zápis, stopu), která je spojena s pocitem uvolnění, bezpečí nebo i s pocitem vzrušení.

Nejedná se o erotickou službu

Pod pojmem vaginální mapování si mnoho lidí mylně představuje druh erotické služby. Při této metodě ale nejde o sexuální vzrušení. Jedná se o způsob „léčby“, který se týká ženských orgánů a prožitků s nimi spojených. Pomáhá ženám navázat hlubší vztah s vlastní intimitou, poznat sebe sama a vnést do sexuálního života potěšení a hloubku.

Jak probíhá vaginální mapování?

Pokud přemýšlíte o vaginálním mapování, doporučujeme vyhledat certifikovaného Sexological Bodyworkera, který zajistí správný průběh celé terapie. „Průběh vaginálního mapování se zpravidla odvíjí od konkrétních potřeb každé klientky a k samotným dotykům v oblasti vaginy na prvních sezeních nemusí vůbec dojít. Na úvod provádíme dechová a fyzická cvičení, povídáme si a mapujeme tělo. K samotným dotykům v intimní oblasti dochází nezřídka až na dalších sezeních,“ sdělila xgirls Lucie Sitařová, CSB – certifikovaný Sexological Bodyworker.

S čím vám vaginální mapování pomůže?

„Z osobních zkušeností můžeme říci, že vaginální mapování má pozitivní vliv na bolesti při menstruaci, při sexu, anorgasmii, vaginismu, nechuti na sex a jiných sexuálních starostech, které mají svou příčinu často v psychice. Mapování uvolňuje také napětí způsobené jizvami, ale také napětí vycházející ze špatného držení těla nebo zvýšené fyzické, ale i psychické zátěže. V těchto případech je právě ideální současně pracovat i s příčinou. Vaginální mapování nenahrazuje odbornou lékařskou pomoc v případě zdravotních potíží, jako jsou cysty, záněty atd. Věříme však, že může pozitivně ovlivnit psychosomatické příčiny opakujících se potíží,“ říkají certifikovaní Sexological Bodyworkeři Martin Plas, CSB, a Mgr. Lucie Sitařová, CSB.

Vaginální mapování a práce s jizvami

Metoda je také obzvlášť vhodná pro ženy s jizvami po porodu nebo chirurgických zákrocích v intimní oblasti. Tyto jizvy mohou způsobit, že při milování dochází k bolesti, nepříjemnému napětí, nebo žena naopak necítí vůbec nic. Díky vaginálnímu mapování nechají ženy odejít nepříjemné zážitky uložené v buněčné paměti a nahrazují je příjemnými pocity, které dají jejich sexuálnímu životu zcela jiný rozměr.

Publikováno: 02. 10. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam