Domů » Skákáním (na trampolíně) ke zdraví
Hubnutí a diety

Skákáním (na trampolíně) ke zdraví

Chcete si pořídit trampolínu, ale odrazují vás názory některých odborníků? Podívejme se na dovádění na trampolíně z jiného úhlu. Pokud je vašim cílem rychlejší hubnutí nebo posílení svalstva, nepřestávejte číst!

Skákání na trampolíně není jen pro děti. Vždyť od roku 2000 patří k samostatným olympijským disciplínám. Na trampolíny narazíte ve sportovních centrech, kde jsou nedílnou součástí hubnoucích programů. Důvod je prostý – skákání je vhodné pro lidi každého věku. Jedná se o jeden z nejšetrnějších sportů a nejsou k němu zapotřebí žádné pomůcky.

Činnosti jako je zdvihání činek nejsou šetrné ke kloubům. Běháním si zase zlikvidujete kolena a kvůli tenisu trpí lokty. Oproti těmto a mnoha dalším aktivitám je skákání podstatně šetrnější, protože dopad na povrchu skákací plochy tlumí sada pružin. Nedochází k zatěžování páteře, svalů a kloubů, ale naopak se přirozeně povzbuzuje kardiovaskulární systém, zpevňuje svalová hmota a eliminuje stres. A aby toho nebylo málo, skákání je časově nenáročné. Na trampolíně si lze zacvičit kdykoliv a třeba jen na pár minut.

Co se týče výběru trampolíny, nepodceňujte bezpečnost a pořiďte si kvalitní výrobek s příslušnými certifikacemi. Platí, že trampolíny s větším průměrem lépe pruží. Neméně důležité jsou maximální nosnost, přítomnost ochranné sítě a krytů pružin. Ochranná síť na trampolínu zajistí, abyste během skákání nikdo nevypadl mimo skákací plochu.

V rámci bezpečného skákání trampolínu usaďte na rovný a středně tvrdý povrch. Ideálně na trávu nebo na geotextilní podložku. Zajistěte, aby v okolí skákací plochy bylo dostatek místa na pohodlné nastupování a vystupování – minimálně jeden metr.

Stav trampolíny pravidelně kontrolujte a opotřebované náhradní díly vyměňte za nové. Trampolína náhradní díly jsou běžně dostupné a ušetříte díky nim spoustu peněz – v případě potřeby nahradíte starý díl novým a nebudete muset kupovat celou trampolínu.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!