Dopřejte si něco nevšedního. Co třeba škola létání?

Pokud máte pocit, že je váš život jeden velký stereotyp, udělejte za ním tlustou čáru a najděte si nové hobby. Ale co konkrétně by to mělo být? Máme pro vás tip. Jak by se vám líbilo, kdybyste ve volném čase pilotovala letadlo? Nebudete první ani poslední – ačkoliv je pilotek mnohem méně než pilotů, i ženám se za kniplem líbí a řada z nich nekončí u základní kvalifikace.

Jak zjistíte, že na to máte?

Je nadmíru jasné, že pilotní průkaz není pro každého. Jak zjistíte, že jste vhodnou adeptkou právě vy? Docela snadno. Škola létání nabízí široké spektrum zážitkových letů, mezi kterými nechybí ani pilotování na zkoušku. A právě to je skvělá příležitost pro vás. V rámci pilotování na zkoušku poznáte, co musí pilot zvládnout a vyzkoušíte si přímočarý let, zatáčení, krátký navigační let, let po okruhu i přistávání. O adrenalin není nouze - za příplatek s vámi instruktor absolvuje i základní akrobatické obraty.

Baví vás to? Přihlaste se do kurzu

Jakmile absolvujete jeden či dva okružní lety, získáte ucelenou představu o tom, jak to ve vzduchu chodí. Možná dojdete k závěru, že je to skvělé odreagování od každodenní rutiny a ráda byste se pilotování věnovala pravidelně. Můžete se přihlásit do letecké školy a absolvovat kurz pro piloty soukromých letadel. Vstupní požadavky nejsou přísné – minimální věková hranice pro zařazení do praktického výcviku je 16 let a závěrečnou zkoušku lze vykonat po dosažení 17 let. Další podmínkou je zdravotní způsobilost 2. třídy. A samozřejmě se připravte na nezanedbatelnou částku kurzovného. Cena letového výcviku se pohybuje kolem dvou set tisíc korun. Chcete se o létání dozvědět více? Informace o jednotlivých skupinách leteckého výcviku a možnostech zážitkových letů najdete na www.blueskyservice.cz.

Publikováno: 04. 04. 2018

Kategorie: Zábava a volný čas

Autor: Adam

Tagy: létání | pilotní průkaz | škola létání