Funko POP nejsou obyčejné figurky. Vzniká na nich závislost!

Současná generace menších dětí, tedy těch, které se narodily po roce 2010, je označována jako generace alfa. Charakterizuje ji velmi kladný vztah k digitálním technologiím, a možná právě proto dítka věnují spoustu času hraní počítačových her a sledování YouTube. V optimální míře (a za předpokladu, že si rodič ohlídá obsah) to nemá na jejich vývoj špatný vliv, nicméně přemíra času stráveného u obrazovky zbytečně ochuzuje o jiné zážitky. Třeba o ty sběratelské. Mezi světlé výjimky, jimž neodolají ani zástupci generace alfa, patří postavičky Funko POP. Neznáte?

​Sběratelství je vášeň, Funko POP životní styl

Sbírání kartiček se sportovci, kompletování alb se samolepkami, ale i hromadění úplně jiných sběratelských artiklů bylo nedílnou součástí dětství většiny současných dospěláků. Generace alfa je v tomto směru úplně jiná. Vystačí si s chytrým telefonem nebo tabletem, případně s herní konzolí. Její zástupce jen tak něco nezaujme, tedy až na světlé výjimky jako Funko POP nebo autíčka Hot Wheels. Sběratelské figurky jsou cca 10 cm vysoké (s výjimkou speciálních edic s většími postavičkami) a je pro ně typická velká hlava. V osobitě zpracovaných kolekcích se objevují popkulturní ikony – například postavičky z oblíbených seriálů či videoher, zpěváci a známé osobnosti. Prohlédnout (a samozřejmě i zakoupit) si je můžete v e-shopu prokonzole.cz, kde najdete například Funko POP figurky Harry Potter, hrdiny z komiksového světa od Marvelu, postavičky Simpsonových a spoustu dalších kousků.

Někteří sběratelé utrácejí za POPky horentní částky a hromadí stovky až tisíce figurek. Nevynechají žádnou příležitost k pořízení nového kousku a o sbírku náležitě pečují. Pravdou je, že se na Funko POP vytváří závislost velmi rychle.

​Žrout peněz, ale i investice

Pořizovací cena figurek není nijak závratná, většinou se pohybuje od tří do čtyř set korun. Výjimku tvoří speciální a limitované edice, které jsou citelně dražší a méně dostupné. Pravidelné doplňování sbírky sice vášeň poněkud prodraží, ale mohl by vás uklidnit fakt, že mnohé POPky nabývají na hodnotě. Třeba se vám podaří natrefit na zajímavý kousek, jehož cenovka za pár let mnohonásobně stoupne!

Publikováno: 01. 12. 2021

Kategorie: Děti

Autor: Adam