Přírodní parfém jako jasná volba? Prozradíme vám, proč ANO

Většina žen – a troufáme si napsat, že je na tom podobně i podstatná část pánského osazenstva – si nedokáže představit den bez své oblíbené vůně. Na mysli samozřejmě máme dny pracovní, během kterých parfémy dámám (a pánům) dělají neodmyslitelného společníka a umocňují celkový dojem, jakým působí na okolí. Pokud mezi milovníky parfémů, parfémovaných či toaletních vod patříte také, určitě vám neunikla přítomnost vůní pyšnících se nálepkou „přírodní“. O co jde a pro koho jsou jako stvořené?

Parfémy jako zdroje toxických látek?

Kdo se zajímá o zdravý životní styl, snaží se ze svého života vyřadit věci, které by mohly nějakým způsobem negativně ovlivnit správné fungování organismu. První na řadě jsou potraviny s látkami, jejichž bezpečnost je přinejlepším diskutabilní. Velmi často se však stává, že dotyčná osoba od základů překope jídelníček, a navíc se zbaví i potenciálně nebezpečných materiálů ve své domácnost – ale tak nějak zapomene (anebo to zkrátka netuší, což je mnohem pravděpodobnější) silně znepokojující složení klasického parfému. Není tajemstvím, že klasický parfém obsahuje stovky (a někdy třeba až 500) syntetických chemikálií. A ano, řeč je i o luxusních vůních, z jejichž ceny by jednomu spadla brada. Co se týče běžných pánských toaletních vod, obvykle se v nich nachází azobarviva, jimž se přičítají alergické a nesnášenlivé reakce. Fakt, že jsou parfémy uváděny jako nejvíce alergenní kosmetický produkt, není nijak překvapivý. Zrádné na tom je, že spousta ingrediencí byla až donedávna považována za zcela vyhovující, a až v posledních letech se ukázalo, že tomu tak není.

Co je přírodní parfém?

Přírodní vůně – jak už ostatně napovídá sám název – se vyrábí z čistě přírodních složek. Konkrétně z esencí rostlin a éterických olejů, a to bez jakýchkoliv chemických úprav. Mohou mít aromaterapeutické a harmonizační účinky; skvěle se hodí pro navození meditační atmosféry. U čistě přírodních vůní odpadá riziko alergické reakce, a kromě toho nehrozí ani pocit „převoněnosti“. Což ovšem neznamená, že se sortiment neliší intenzitou. Nejsilnější jsou parfémy, méně nápadné přírodní parfémované vody. Velmi zajímavou možností, jak se navonět v souladu se zdravým životním stylem, jsou tzv. tuhé parfémy. Jejich základ tvoří přírodní vosky, másla a esenciální oleje. Většinou se nanáší prsty a voní velmi jemně. Společně s ostatními typy přírodních vůní je seženete například na biooo.cz.

Publikováno: 17. 02. 2022

Kategorie: Móda

Autor: Adam