4 základní kroky, se kterými obejdete nákladnou rekonstrukci kuchyně

Už dlouho toužíte po nové kuchyni, ale brzdí vás rozpočet? Možná není až v tak dezolátním stavu, aby musela projít kompletní rekonstrukcí. Poradíme vám tipy, díky nimž bude vaše kuchyně vypadat jako nová.

Nátěr

Nejjednodušší a nejlevnější způsob, který dá jiskru vaší staré kuchyni, je natřít ji novou barvou. Takže než se pustíte do nátěru, budete muset odstranit povrchové nečistoty pomocí brusného papíru. Až poté můžete barvu nanášet přímo na dvířka kuchyňské linky. Nechte zaschnout, a poté je můžete namontovat zpět.

Kuchyňská madla

Stávající kuchyňská madla budou za dobu užívání zřejmě zrezivělé, polámané a nevzhledné. Už dávno ztratila svůj lesk a barvu, takže je čas je vyměnit. Poohlédněte se po takových, které vypadají skutečně kvalitně.

Stará kuchyňská dvířka a pracovní desku vyměňte

Pokud jsou kuchyňská dvířka nebo pracovní deska skutečně v takovém stavu, že jim nepomůže ani nový nátěr, vyměňte je. Máte dvě možnosti – buď se zaměříte na hledání nových dvířek na internetu, nebo oslovíte místní truhlářství. My doporučujeme tu druhou možnost, protože v jakémkoliv truhlářství v Praze, Ostravě či jiném městě nebo vesnici vám poradí zkušení odborníci.

Podlaha

Jednou z nejvíce viditelných ploch v kuchyni je podlaha, která se po několika letech skutečně opotřebuje. Proto zvažte její výměnu. Zásah nemusí být velký, na stávající staré dlaždice stačí dát novou podlahu – jakou, to už záleží na vašem rozpočtu.

Doplňky

Doplňky tvoří nedílnou součást každé místnosti, výjimkou není ani kuchyně. Oživte kuchyni některými novými spotřebiči, květinami nebo novým osvětlením. Při jejich výběru se snažte myslet na to, aby spolu všechny věci hezky korespondovaly. Jedině tak nebude vaše kuchyně působit zmateně, ale naopak čistě a útulně.

Publikováno: 26. 11. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam