Domů » Přepravky z plastu patří ke špičce
Praktické rady

Přepravky z plastu patří ke špičce

Ochránit zboží před zničením mohou nejen dobré obaly, ale rovněž přepravky. Ty se dnes již nevyrábí prakticky z ničeho jiného než z plastu. Existuje k tomu celá řada pádných důvodů.

Výjimečná odolnost

Majitelé levného plastového venkovního nábytku by asi nesouhlasili, ale plasty patří bez pochyby mezi jedny z nejodolnějších materiálů vůbec. Hlavně do těch kvalitnějších je možné kopat, házet s nimi či je polévat různými žíravinami a s nimi to ani nehne.

Samozřejmě, že některé kyseliny už je dokáží pořádně potrápit, nicméně obecně jde o skutečně vysoce houževnatou surovinu, kterou jen tak něco nerozhází.

Není tak divu, že se z ní mimo jiné vyrábějí také euro přepravky. Ty totiž dokáží vcelku efektivně ochránit zboží jak při přepravě, tak i během skladování. Důležité jsou pochopitelně i obalové materiály.

Zašpinit přepravku je poměrně snadné, avšak obdobně jednoduché také je dát je zpátky do pořádku. Obvykle k tomu stačí použít dobře natlakovanou studenou vodu, případně trochu saponátu.

Na rozdíl od dřeva nemá plast žádné póry. V oboru spedice jde o velkou výhodu, jelikož díky tomu umělohmotné přepravky nenačichnou. Dřevo je na tom o poznání hůř. To nejenže načichnout dokáže, ale zároveň předává pachy dále, což je hlavně v případě potravin extrémně nežádoucí.

Příjemná váha

I když se dnes ve velkých skladech používají k přepravě a uskladňování beden se zbožím a materiálem primárně ještěrky, pro obchody to úplně neplatí.

I tam se používají speciální vozíky, se kterými je možné poměrně snadno brouzdat mezi regály, nicméně nakládku i vykládku musí obvykle provést člověk vlastními silami. A proto se u plastových přepravek oceňuje jejich nízká hmotnost.

Konec konců, z toho důvodu se začaly vyrábět z plastu také popelnice. Nejenže se tím snížila jejich váha, avšak zároveň už nehrozí možné poranění. O dřívější plechové varianty se totiž mohl člověk poměrně snadno pořezat.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!