Přepravky z plastu patří ke špičce

Ochránit zboží před zničením mohou nejen dobré obaly, ale rovněž přepravky. Ty se dnes již nevyrábí prakticky z ničeho jiného než z plastu. Existuje k tomu celá řada pádných důvodů.

Výjimečná odolnost

Majitelé levného plastového venkovního nábytku by asi nesouhlasili, ale plasty patří bez pochyby mezi jedny z nejodolnějších materiálů vůbec. Hlavně do těch kvalitnějších je možné kopat, házet s nimi či je polévat různými žíravinami a s nimi to ani nehne. Samozřejmě, že některé kyseliny už je dokáží pořádně potrápit, nicméně obecně jde o skutečně vysoce houževnatou surovinu, kterou jen tak něco nerozhází. Není tak divu, že se z ní mimo jiné vyrábějí také euro přepravky. Ty totiž dokáží vcelku efektivně ochránit zboží jak při přepravě, tak i během skladování. Důležité jsou pochopitelně i obalové materiály. Zašpinit přepravku je poměrně snadné, avšak obdobně jednoduché také je dát je zpátky do pořádku. Obvykle k tomu stačí použít dobře natlakovanou studenou vodu, případně trochu saponátu. Na rozdíl od dřeva nemá plast žádné póry. V oboru spedice jde o velkou výhodu, jelikož díky tomu umělohmotné přepravky nenačichnou. Dřevo je na tom o poznání hůř. To nejenže načichnout dokáže, ale zároveň předává pachy dále, což je hlavně v případě potravin extrémně nežádoucí.

Příjemná váha

I když se dnes ve velkých skladech používají k přepravě a uskladňování beden se zbožím a materiálem primárně ještěrky, pro obchody to úplně neplatí. I tam se používají speciální vozíky, se kterými je možné poměrně snadno brouzdat mezi regály, nicméně nakládku i vykládku musí obvykle provést člověk vlastními silami. A proto se u plastových přepravek oceňuje jejich nízká hmotnost. Konec konců, z toho důvodu se začaly vyrábět z plastu také popelnice. Nejenže se tím snížila jejich váha, avšak zároveň už nehrozí možné poranění. O dřívější plechové varianty se totiž mohl člověk poměrně snadno pořezat.

Publikováno: 28. 10. 2022

Kategorie: Praktické rady

Autor: Adam