Perfektní dárek pro děti každého věku? Jednoznačně trampolína!

Nevíte si rady s dárkem pro děti? Chcete své ratolesti potěšit, ale zároveň jim darovat něco užitečného, co je jen tak neomrzí? Vsaďte na trampolínu, o které sní snad každé malé dítě! Vaši potomci se na ní dosytosti vyřádí, zabaví a navíc se budou každý den aktivně hýbat, což je jak pro ně, ale i pro nás dospělé, velmi důležité! A my vám prozradíme, na co si dát při výběru trampolíny pozor.

1) Vhodná velikost a umístění

Ještě před tím, než si trampolínu koupíte, si pořádně promyslete, jak by měla být velká (do bytu je vhodnější menší trampolína o průměru maximálně 140 cm, kdežto na zahradě vás nic omezovat nebude ). Důležité je i to, aby trampolína stála na rovné zemi. V případě zahrady si proto vyhlédněte rovný a dostatečně velký plácek . Zjistíte-li, že se vám velká trampolína na zahradě nelíbí a kazí celkový estetický dojem, zabudujte ji do země.

2) Bezpečnost

Každá trampolína pro děti má svou maximální nosnost. Kvalitní prodejci ji vždy uvádí na obalu trampolíny, ale neřiďte se jí doslova. Kupujete-li trampolínu s nosností 50kg, počítejte s tím, že trampolína o dost hůř snese jedince vážícího 50kg, než dvě děti o váze 25kg. Čím lépe váhu rozložíte, tím lépe to pro trampolínu. Každý, kdo si kupuje trampolínu by neměl zapomenout na bezpečnostní příslušenství, bez kterého by děti mohly snadno přijít k nehezkému úrazu. Součástí bezpečné trampolíny jsou tyto prvky: -ochranná síť (měla by být kolem celé trampolíny) -schůdky (pro snadný přístup na trampolínu) -krycí plachta (zabrání padání nečistot na trampolínu) -sada pro ukotvení (důležitá věc pro pevné ukotvení trampolíny k zemi)

3) Údržba a montáž

Ještě jednou připomínáme, že trampolína s ochrannou sítí musí být pevně ukotvená na rovné zemi. Při montáži trampolíny se doporučuje kovové spoje namazat grafitovou vazelínou, aby bylo snadné trampolínu demontovat. S další údržbou trampolíny pak už není žádný problém. Nečistoty buď smeteme nebo smyjeme. V zimním období většina výrobců doporučuje trampolínu schovat - nánosy sněhu mohou trampolínu poškodit a také jí příliš nesvědčí mrazy.

Publikováno: 06. 08. 2013

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: trampolína | trampolína pro děti | trampolína s ochrannou sítí