Pohodová odpoledne ve vašem novém obýváku

Pustili jste se do rekonstrukce bydlení a pomalu se prokousali k obývacímu pokoji? Obývák je jedním z nedůležitějších míst v bytě a to i přesto, že v něm netrávíme zdaleka tolik času, jako v ložnici či pracovně. Jde o reprezentativní místnost, kde přijímáme návštěvy a trávíme nezapomenutelné chvíle s rodinou a přáteli. Abyste se v něm cítili co možná nejútulněji, budete si muset dát záležet i na zdánlivých detailech. Moderní obývací pokoj se dá vybavit za velmi příjemnou cenu, musíte však vědět, kde nakupovat. Pojďme se spolu podívat, jak se dá zařídit levně a zároveň vkusně.

Světlo je základ

Ne každý obývací pokoj je situovaný na „správné“ straně. Může se stát, že budete v určité části dne silně pociťovat intenzitu slunečního záření či se v pokoji naopak cítit jako v temné komoře. Otravné sluneční paprsky utlumí vhodný stínící systém, ale mnohem horší jsou obývací pokoje, ve kterých je příliš šero. Jedinou možností, jak docílit ideálních světelných podmínek, je instalace vhodných světel a to tak, aby simulovaly přirozené světlo během dne. Stejnou váhu přikládejte výběru vhodných barev. Vymalujte stěny tak, aby byl pohled na ně příjemný a neevokoval emoce. Obývací pokoje by měly sloužit hlavně k relaxaci, ke které křiklavé barvy příliš nepomohou.

Detaily i dominantní prvky

Aby váš nový obývací pokoj vypadal jako z katalogu moderního bydlení, bude třeba zvážit vhodné rozmístění doplňků, ale také obývací stěny. Už dávno neplatí, že obývací stěnu nepořídíte za výhodnou cenu – naopak, díky slevovým akcím můžete objednat kompletní zařízení za víc než přijatelnou sumu. Velmi moderní jsou lehké minimalistické obývací stěny s vestavěnými LED diodami, ale také větší obývací stěny z masivu. Vše je samozřejmě otázkou vašeho vkusu a finančních možností. Neměli byste zapomenout i na doplňky v podobě obrazů a dalších populárních dekorací. Zdánlivé detaily podtrhnou celkový charakter interiéru a budou vám dělat radost každý den.