Na lepší práci není nikdy pozdě. Rekvalifikujte se na účetní!

Pokud cítíte, že vás stávající zaměstnání nenaplňuje, nedostáváte adekvátní finanční ohodnocení nebo zažíváte totální vyhoření, zavřete za minulostí dveře a zvedněte hlavu vzhůru. Skvělých příležitostí je všude nespočet a je jen na vás, zda setrváte na místě, nebo se pohnete kupředu. Hodily by se vám konkrétní tipy? Tykáte-li si s čísly, a navíc vám není cizí průběžné studium legislativy, rekvalifikujte se na účetní. Proč? Protože dobré účetní si klienti váží a neváhají za její služby adekvátně zaplatit. V následujících řádcích vám prozradíme vše, co byste měla o rekvalifikaci vědět.

Musíte mít odborné vzdělání a předchozí zkušenosti?

Pro vstup do rekvalifikačního kurzu pro účetnictví je podmínkou výuční list. Na oboru nezáleží, nicméně ekonomický směr je jistě výhodou. Dveře jsou ovšem otevřené i pro zájemce bez odborného vzdělání a zkušeností. Co by zájemce zvládat měl, je práce na počítači.

Jak poznáte kvalitní kurz a na kolik vás vyjde?

Poskytovatel kurzu musí disponovat akreditací ministerstva školství – po absolvování obdržíte oficiální osvědčení o rekvalifikaci s akreditačním číslem vydaným MŠMT. Zároveň si ověřte na úřadě práce, zda vám stát kurz proplatí. V opačném případě (tzn. když nesplníte podmínky) si ho budete muset uhradit z vlastní kapsy. Ceny se obvykle pohybují od cca 5 do 15 tis. Kč.

Jak dlouho kurz trvá?

Například rekvalifikační kurzy Karlovy Vary, které pořádá Orange Academy, trvají 8 dní, zatímco kurz v Praze 10 dní. V Českých Budějovicích si musíte pro absolvování vyhradit dokonce 15 dní. Ve většině měst lze rekvalifikaci absolvovat během víkendů, což je dobrá zpráva pro každého, kdo musí během týdne do zaměstnání. Podrobnosti ohledně rekvalifikačních kurzů z nabídky Orange Academy najdete na orangeacademy.cz. Pokud vás nezaujme mzdové účetnictví, mohla by vás nadchnout třeba personalistika!

Publikováno: 03. 10. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Adam