Domů » Luxus v podobě vlastní sauny? Proč ne…
Bydlení

Luxus v podobě vlastní sauny? Proč ne…

Užívat si vlastní domácí sauny dnes už není takovým luxusem, jakým tomu bylo kdysi, kdy taková vymoženost byla umožněna jen několika vyvoleným z řady horních deseti tisíc. Dnes si domácí saunu může pořídit téměř každý. Skutečnost je naopak taková, že se dnes v domácím prostředí saunuje mnoho majitelů domů i bytů. Ano, dnešní sauny, které jsou dostupnější stále většímu počtu lidí, si totiž můžete postavit i v obýváku s minimálními nároky na prostor i energetickou náročnost. Má však samozřejmě i další přednosti.

Saunování si v domácím prostředí můžete užívat bez časového omezení, studu před ostatními návštěvníky a s možností nastavení teploty, která vyhovuje jen vám. Největší výhodou ovšem je jistě fakt, že nikam nemusíte docházet a po použití sauny skočíte namísto do promrzlé tramvaje do své vyhřáté postele. A to je prima, ne?

Vejde se sauna do bytu?

S rozměry 110 cm x 110 cm až do 230cm x 230 cm rozhodně ano! Většina výrobců vám vyrobí saunu s takovými rozměry, které se hodí právě do vašeho bytu či domu. Domácí sauny obecně bývají přizpůsobeny prostorovým podmínkám jejich uživatelů. A jaká sauna bude tou pravou právě pro vás? Vedle prostorových požadavků byste se při odpovědi na tuto otázku měli řídit i skutečností, jaký typ saunování je právě pro vás nejpříjemnější.

Přínosy saunování pro zdraví

Pojem sauna je obecně synonymem zdraví a péče o tělo. Její příznivé účinky jsou známé po tisíce let. Nejeden lékař vám potvrdí, že saunování coby způsob otužování posiluje imunitu a předchází nemocem z nachlazení. Bylo vědecky prokázáno, že ti, kteří se pravidelně oddávají účinkům sauny, v zimě snáze předcházejí onemocnění chřipkou a nachlazení. K tomu sauna odbourává stres, nervozitu, nespavost, psychické i fyzické napětí a spoustu dalších neduhů. Pot odplaví nahromaděné toxiny, díky čemuž se člověk po saunování cítí dobře. A když to všechno je možné v pohodlném prostředí domova, co víc si přát. A další dobrou zprávou je, že taková domácí sauna vás vůbec nemusí finančně zruinovat.

Sauna svépomocí ano, či ne?

Ano, i to je možné, leč zasvěcení odborníci to moc nedoporučují. Postavit si vlastní finskou saunu, či infrasaunu nemusí být podle odborníků jednoduchou záležitostí. A to předně proto, že vyžaduje  znalosti hned z několika oborů. Obecně platí, že si můžete saunu postavit jako samostatnou dřevostavbu v podobně malé chatky nebo malou infrasaunu, která se vejde do každého obýváku.

Štítky

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!