Kotníkové zimní boty: praktický kousek do vašeho botníku

Nepostradatelné... Tak se vám budou po prvním obutí rozhodně jevit kotníkové zimní boty, které si získají své stálé místo ve vašem zimním botníku. A kam všude můžete tyto univerzální boty nosit? A s čím je nejlépe kombinovat? To se dozvíte právě teď.

Kotníkové boty na tisíc způsobů

Neprávem opomíjené, ovšem skutečně praktické a stylové. Tak by bylo možné charakterizovat kotníkové boty, jež mohou důstojně zastoupit už poněkud okoukané vysoké kozačky. Díky široké nabídce si na své přijde opravdu každá nákupní maniačka. Navíc už nebudete marně shánět kozačky, které by byly dostatečně široké přes lýtko a podobně. Pokud se vám tedy klasické kozačky již omrzely, potom pro vás budou kotníkové zimní boty výbornou alternativou. Skvělým tipem jsou například dámské kotníčkové boty Tamaris, které patří mezi jedny z nejpohodlnějších v dané kategorii obuvi!

Do města i na procházku

Nespornou výhodou kotníkových zimních bot je jejich univerzálnost. Dají se totiž nosit k nejrůznějším outfitům, od těch sportovnějších až po elegantnější modely určené na formálnější příležitosti. Sportovně: Kotníkové boty se výborně hodí na dlouhé zimní procházky, kdy kladete důraz zejména na teplo a pohodlí. Neformálně: Na běžné nošení zkombinujte kotníkové boty s teplými úpletovými šaty, které jsou na zimu zkrátka ideální. Pokud chcete model trochu ozvláštnit, pak jej doplňte barevnými nebo zajímavě vzorovanými punčochami. Jestliže zvolíte opravdu kvalitní punčochy, pak si na vás zima rozhodně nepřijde. Právě naopak, punčochy bývají mnohdy teplejší než většina kalhot. Elegantně: Formální outfit nevznikne pouze kombinací se společenskými kalhotami, ovšem stejně dobře budou působit s decentními pouzdrovými šaty a kabátem lichotivého, vypasovaného střihu. slapota

Nudný kousek? Ani náhodou!

Dámské zimní kotníkové boty vás jistě přesvědčí o tom, že i zimní obuv může být velmi netradiční a nápaditá. Nespokojte se tedy na nadcházející zimu pouze s jedním decentním modelem a pořiďte si hned několik párů, aby na vás zima byla krátká. Ovšem výraznější kotníčkové boty mohou být ozdobeny nejrůznějšími aplikacemi, nebo zkuste sáhnout po nějakém méně obvyklém odstínu, například tmavě modré, vínové, krémové, bílé, červené a podobně. Díky nim vnesete více barev do ulic, kterým s převahou vládne poněkud smutná černá barva.

A co na jaře nebo na podzim?

Další nepopiratelná výhoda kotníkových bot? Jejich využitelnost nejen během zimy. I během chladnějšího jara nebo deštivého podzimu můžete bez obav nejednou vytáhnout z botníku a čelit nástrahám proměnlivého počasí... Už máte na zimu připraveny pohodlné a praktické kotníkové boty? Ještě ne? Pak už neváhejte a vyberte si ten vhodný model, který vám padne jako ulitý.

Publikováno: 06. 08. 2016

Kategorie: Móda

Autor: Adam