Jak zaručeně uspět na prvním rande?

Čeká vás schůzka s někým, na kom vám opravdu záleží a doufáte, že „tentokrát to už opravdu vyjde“? Pokud ve vás přesto hlodá pověstný červíček pochybností, máte trému a bojíte se, že se něco pokazí a rande dopadne katastrofálně, přečtěte si několik praktických tipů. Pokud vám níže uvedené tipy na téma „jak být úspěšný na prvním rande“ nebudou stačit, přečtěte si další. Najdete je v magazínu radyprovsechny.cz, s jehož redakcí jsme spolupracovali na tomto článku.

Výběr místa je klíčový

Rozhodnutí potkat vysněnou polovičku osobně je správné. Virtuální konverzace je dobrý začátek, ale je vhodné ji co nejdříve posunout dál. Jenomže kde první rande uspořádat? Rozhodně na veřejném místě, určitě ne v potemnělém parku za svitu měsíce, byť se podobná představa jeví velmi romanticky. Důležité je, aby místo setkání vyhovovalo oběma stranám, pokuste se proto navrhnout něco neutrálního. Dobrou volbou je stylová kavárna, čajovna nebo bar. Zkrátka někde, kde je dostatečná kvalita služeb a klid. Samozřejmě můžete zvolit úplně jiné místo, na kterém se předem jednohlasně shodnete.

O čem se (ne)bavit

Předpokládáme, že jste s dotyčnou osobou probrala spoustu věcí přes textovky – a pravděpodobně jste propadla dojmu, že v reálu nebude problém pokračovat v konverzaci. Jenomže skutečné rande je úplně jiné než virtuální dýchánky a často přichází hrobové ticho. Připravte si proto předem pár konverzačních témat – mluvit můžete v podstatě o všem, co vám přijde na jazyk. Jen se vyhněte otázkám na bývalé partnery a finance (tzn. kolik vydělává apod.). Téma minulých vztahů, finančních problém nevytahujte ani vy.

Oblečte se podle svého vkusu

Velký výstřih a sexy oblečení? Pokud je to váš styl a cítíte se v takovém outfitu pohodlně, pak ano. Ale rozhodně se neoblékejte vyzývavě jen proto, abyste na sebe strhla pozornost potenciálního partnera. Naopak zvolte hadříky, které vás charakterizují. Na nic si nehrajte, protože pokud „to klapne“, nebude se vám chtít vysvětlovat, že běžně chodíte v něčem úplně jiném. Držíme palce, aby vám to na prvním rande vyšlo!

Publikováno: 02. 12. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: Adam