Virtuální sídlo pro OSVČ a firmy minimalizuje náklady

O virtuálních sídlech jste určitě již slyšeli. V posledních letech jsou nesmírně populární jak mezi firmami, které vlastně nepotřebují skutečnou fyzickou kancelář, tak mezi těmi, které potřebují ušetřit. A o skvělé řešení jde také pro OSVČ. Co vlastně takové virtuální sídlo pro OSVČ a firmy znamená? Jde o adresu, která je oficiálně uvedená jako sídlo společnosti či živnostníka, ti se na ní ale vůbec nevyskytují. Není na tom nic nezákonného, česká legislativa nemá nic proti.

Proč byste měli chtít virtuální sídlo?

Především pro uspoření nákladů. Pronájem adresy, kde nepotřebujete fyzické prostory, se dá pořídit za pár stovek měsíčně, někdy třeba i za 99 Kč za měsíc, pokud si nevyberete žádnou lukrativní adresu. To je značná úspora, již opravdu oceníte, když jste stejně zvyklí většinu dní pracovat doma z obýváku. Druhým důvodem bývá často touha po reprezentativní adrese. Fyzické kanceláře máte ve menším městě v Plzeňském kraji, které nikdo nezná? S virtuálním sídlem můžete mít oficiálně zapsanou prestižní adresu v Praze. A dokonce se na ní lze scházet se zákazníky a obchodními partnery, obvykle je možné si na dané adrese dle potřeby pronajmout zasedací místnost či kancelář. Pro OSVČ může být motivací pro virtuální sídlo také snaha ochránit soukromí. Pokud si jako OSVČ nechcete za sídlo uvádět vaši adresu trvalého pobytu, pronajímejte si sídlo virtuální.

Podle čeho si vybrat virtuální sídlo?

Pravděpodobně podle adresy. Čím luxusnější, tím dražší. Zajímat by vás dále měly také doplňující služby. Někde máte v ceně přeposílání pošty, využívání kanceláře třeba na pár hodin měsíčně apod. Nedívejte se tedy pouze na cenu, nýbrž i na to, co vlastně obsahuje. S dobrými službami si ušetříte řadu administrativy. Mimochodem podobně jako pronájem sídla firmy je možné zařídit i pronájem adresy trvalého pobytu.

Publikováno: 23. 06. 2022

Kategorie: Ženy a podnikání

Autor: Adam