Domů » Jízda na koni – volnočasová aktivita, která léčí
Zábava a volný čas

Jízda na koni – volnočasová aktivita, která léčí

Hledáte způsob jak překonat stres, únavu a ještě se skvělé pobavit? Preferujete-li pobyt na čerstvém vzduchu, zamiřte do nejbližší jízdárny. Výlet v sedle se na vaší náladě projeví okamžitě a vsadíme se, že si budete projížďky dopřávat pravidelně. Životy koní jsou s těmi našimi spjaty již několik tisíc let a přestože se role hrdých zvířat v průběhu času měnila, i dnes jsou našimi věrnými pomocníky.

Jízda na koni se těší velké popularitě. Má příznivý vliv na naši psychiku a vede ke snížení agresivity a zlepšení sociálních vztahů. Slouží také jako prevence před civilizačními chorobami a pozitivně působí na svalový, kosterní, dýchací a kardiovaskulární systém. Koně se často využívají k takzvané hiporehabilitaci, v rámci které se pohyb koňského hřbetu přenáší na tělo jezdce. Jízdou se odbourávají patologické pohybové stereotypy a díky teplu, které zvíře vydává, dochází k uvolnění svalového vypětí.

Ani tím ovšem výhody, které plynou z pravidelné jízdy na koni, nekončí. Aktivita nenapomáhá jen ke zlepšení koordinace pohybu a rovnováhy, ale také koncentrace a dalších smyslů. A těm, kteří žádnou tělesnou nebo duševní chorobou netrpí, pomáhá udržet psychickou pohodu a fyzickou kondici.

Ať už se však chvíle na koňském hřbetě rozhodnete trávit z jakéhokoliv důvodu, nikdy nezapomínejte na základní jezdecké potřeby. I poklidná jízda bez ochranné přilby a vesty může skončit nepěkným úrazem. Pád ze sedla je velmi tvrdý a ochrana hlavy a páteře je proto nezbytná. Vybavení si můžete vypůjčit přímo v jízdárně a pokud se ke koním budete vracet pravidelně, poohlédněte se po nich u specializovaného prodejce.

Prvotřídní potřeby pro jezdce nabízí společnost KAMÍR & spol s.r.o., která má s chovem zvířat více než dvacet let zkušeností. Nabízí vysoce kvalitní sortiment ochranných prvků, ale také pohodlné oblečení, které umocní zážitky z jízdy. Prohlédnou a objednat si ho můžete na www.kamir.cz. Nebudete-li si s výběrem vědět rady, nevadí – vždy můžete počítat s odborným poradenstvím. Nezapomeňte, že ochranné vybavení není zboží, na kterém se vyplácí šetřit. Jde o investici do bezpečí.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!