Vaše děti mají na bolavá záda dost času

Je-li vaše dítko školou povinné, pravděpodobně jste už měli tu čest seznámit se s obsahem jeho školní brašny. Doby, kdy si s sebou prvňáčci nesli do školy svačinu, jednu, dvě učebnice a stejný počet sešitů, jsou nenávratně pryč. Bůh ví z jakého důvodu musí malí školáci tahat nepřeberné množství knížek, které by klidně mohly zůstat ve škole pod lavicí. Není proto divu, že stále více dětí trpí bolestmi zad, které jsou typické spíše pro nás starší. Představte si, že byste každý den na zádech tahali závaží o hmotnosti až několika desítek kilogramů. Jistě, školní potřeby a učebnice sice tak těžké nejsou, ale vezmeme-li v úvahu poměr hmotnosti dospělého člověka a šestiletého dítěte, výsledkem budou právě takové hodnoty.

Dejte si záležet s výběrem školní tašky

Celá řada dětí absolvuje se školní brašnou i několik hodin chůze denně. Není to jen cesta do školy a domů, musíme vzít v úvahu také přecházení mezi učebnami, školní jídelnou a družinou (nejsou-li přímo v budově školy). Dětská páteř je velmi křehká a nerovnoměrné zatížení vede k rychlým deformacím, jejichž následky budou takto postižené děti pociťovat po zbytek života. A právě proto by měl být výběr školní aktovky opravdu důkladný. Pro většinu rodičů hraje prim cena. Řídíme se heslem, že naše ratolesti školní batohy stejně do konce školního roku roztrhají a budeme jim muset brzy koupit nový. Proč tedy investovat nemalé částky do ně čeho, co bude za pár měsíců na odpis tak, jako tak?

Kvalitní aktovka – skvělá investice do zdraví vašich dětí

Takové uvažování však vašim dětem na zdraví rozhodně nepřidá a naopak riskujete, že se i u vašeho potomka za nějaký čas projeví zdravotní komplikace. Stačila by přitom kvalitní školní taška se zpevněnými a anatomicky tvarovanými zády, která vás dokonce nebude stát o moc víc, než nevhodný batoh od asijských trhovců. Široké spektrum kvalitních školních batohů a tašek (mimo jiné i známé školní batohy Topgal a Bagaster) najdete v internetovém obchodě detskyeshop.cz. Samozřejmostí jsou i školní potřeby všeho druhu a celá řada jiných, neméně užitečných věcí.

Publikováno: 08. 11. 2012

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: aktovky do školy | bagmaster | batohy do školy | školní aktovky | školní batohy | topgal