Podnikat můžete i online. Ušetříte a budete paní svého času

Docházet každý den do zaměstnání a strávit tam většinu dne – opravdu byl tohle váš sen? Pokud svou práci bytostně nesnášíte a raději byste byla více s rodinou nebo si jen užívala pohodlí domova, udělejte krok kupředu a domluvte si se zaměstnavatelem alespoň částečný home office. Anebo se rovnou postavte na vlastní nohy a začněte podnikat online.

Jak díky home office ušetříte?

Nebudete platit za nájem, dojíždět přes celé město nebo ještě mnohem dál, a navíc ušetříte spoustu drahocenného času, který má mnohem větší hodnotu než peníze. Doma si vystačíte s vlastní pracovničkou – menším koutem v málo frekventované části domácnosti, případně budete vyřizovat administrativu na kanapi. Že nemáte našetřeno ani na základní výbavičku? Nevadí, nabízí se i další možnosti, jak při provozování kanceláře ušetřit nemalou částku: namísto nového notebooku sáhněte po repasovaném, šetřete na spotřebním materiálu pro tiskárnu a kupujte kompatibilní tonery HP (resp. odpovídající značku), namísto klasického flipchartu s listy používejte omyvatelnou tabuli... A jistě přijdete i na další možnosti úspory. Podnikat se dá i navzdory nízkému budgetu, stačí trocha vynalézavosti.

V čem doma podnikat?

A teď to zásadní. Jak vydělávat peníze z pohodlí domova? V prvé řadě se smiřte s tím, že zadarmo peníze nedostanete – naopak budete muset vynaložit maximum a dát ze sebe to nejlepší. Na druhou stranu máte spoustu možností, jak se realizovat. Můžete: prodávat věci, služby nebo informace (o tom, čemu rozumíte více než ostatní), dělat grafiku, psát články pro firmy (tzv. copywriting), psát osobní blog (začněte třeba článkem, kolik vám ročně ušetří levné cartridge Samsung :-)), vyrábět šperky nebo dekorace, doučovat (cokoliv, v čem jste dobrá), dělat online marketing nebo administrativu, překládat, stát se influencerkou... Držíme palce! ;-)

Publikováno: 16. 10. 2019

Kategorie: Praktické rady

Autor: Adam