Jak vybrat studentský či školní batoh pro 2. stupeň?

Školní batoh bývá často pod náporem učebnic a sešitů velmi těžký. Žáci základních škol a studenti víceletých gymnázií jej přitom nosí každý den. Aby cestou do školy netrpěli a neničili si záda, je důležité vybrat batoh, který je tomuto účelu přizpůsoben. Vybírat pouze na základě designu nebo ceny není na místě. Čemu byste tedy měli při výběru školního nebo studentského batohu věnovat pozornost?

Na aktovku jsou už staří, pohodlí ale potřebují pořád

Na prvním stupni děti nosí aktovky. Postupně z nich ale vyrostou a zatouží po batohu. Buďte svědomití a nedovolte jim nosit batoh, který jim nesedne nebo bude vyroben z nekvalitních materiálů. Navštivte specializovanou prodejnu nebo e-shop a vyberte školní či studentský batoh odpovídající kvality. Konstrukce batohů pro větší děti je přizpůsobena těžkým nákladům. Po designové stránce přitom nijak nezaostávají - mnohé kousky jsou naopak tak vyladěné, že lahodí i oku nejnáročnějších slečen. Nejoblíbenější variantou je dvojkomorový batoh. Pro toho, kdo nosí hodně věcí, je pro přehlednost lepší tříkomorový batoh. Bonusem může být speciální kapsa na notebook.

Jak se pozná dobrý školní batoh?

Zpevněná, tvarovaná záda

Správný školní batoh by měl mít zpevněná a ergonomicky tvarovaná záda. Takto upravený batoh se nosí mnohem pohodlněji. Nezatěžuje páteř a váhu rozkládá rovnoměrně, proto nedochází k poškozování zad. Špatně zvolený batoh by naopak mohl uškodit páteři.

Polstrované popruhy, bederní pásy

Aby bylo nošení batohu ještě pohodlnější, zkontrolujte, zda má váš vyvolený polstrované popruhy. Díky polstrování se popruhy nezařezávají do ramen. Výhodou jsou také bederní a hrudní pásy. Žáci je sice běžně nevyužívají, ale při mimořádně těžkém nákladu jistě přijdou vhod.

Nízká hmotnost

Žáci toho nosí v batozích hodně. Kromě nutných školních pomůcek je to také svačina, nápoje a často i spousta drobných zbytečností. Volte proto batoh spíše s nižší hmotností, aby se výsledná váha nedostala na příliš vysoké číslo. A kde se po kvalitních školních batozích pro 2. stupeň a studenty poohlédnout? Bohatnou nabídku najdete na detskyeshop.cz.

Publikováno: 30. 10. 2019

Kategorie: Děti

Autor: Adam