Domů » Zásady, které by vaše děti měly dodržovat při skákání na trampolíně
Děti

Zásady, které by vaše děti měly dodržovat při skákání na trampolíně

Je pořízení trampolíny dobrý nápad? Všude se píše, jak je skákání nebezpečné, a že se dětem může přihodit něco zlého. Ve skutečnosti je riziko srovnatelné (a ne-li menší) s dováděním na dětském hřišti. V každém případě musíte děti instruovat a vysvětlit jim, jak se na trampolíně chovat. Budou-li vaše rady dodržovat, užijí si spoustu zábavy a vy si oddechnete. Připravili jsme pro vás výčet nejdůležitějších zásad bezpečného skákání.

  • Dětská trampolína není chůva. Když si děti hrají, měl by na ně dohlížet dospělý, který zajistí, aby dodržovaly zásady bezpečnosti. V žádném případě nepřenášejte odpovědnost na starší děti!
  • Výrobce nesepsal do manuálu pokyny ohledně maximální nosnosti a počtu dětí jen tak pro nic za nic. Dohlédněte na to, aby se na skákací ploše nepohybovalo současně více dětí, než jaký je limit.
  • Nenechávejte společně skákat větší a menší děti, respektive děti různých váhových kategorií.
  • Na trampolínu nepatří jídlo, pití, bonbóny a lízátka. Jednoduše nic, co by mohlo děti ohrozit na zdraví.
  • Samozřejmostí by mělo být používání ochranné sítě. Pokud jste si zakoupili trampolínu bez tohoto bezpečnostního prvku, napravte to a pořiďte si ochrannou síť dodatečně. Měla by být dostatečně vysoká – v případě trampolíny vysoké 1,5 metru zvolte ochrannou síť vysokou alespoň 3,5 metru.
  • Trampolínu pravidelně kontrolujte a dojdete-li k závěru, že konstrukce není tak stabilní jako v době, kdy byla zbrusu nová, raději na ni děti nepouštějte. Rozbitým autem byste přeci také nejeli.
  • Postarejte se o to, aby se na trampolínu děti dostaly jen v době vaší přítomnosti.
  • Není od věci, když dětem stanovíte pevný časový limit. Předejdete tak riziku, že se při skákání příliš unaví a způsobí si zranění.

Tip na závěr: I nejlevnější trampolína může být kvalitní!

Dodržíte-li všechny uvedené zásady, předejdete řadě nepříjemných situací a vaše děti si skákání užijí plnými doušky!

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!