Jak se psem na výstavu bezpečně? Pořiďte si praktickou přepravku na psa do auta

Pořídili jste si štěně z vrhu psích šampionů, kteří získávali na výstavách jedno ocenění za druhým, a také chcete slíznout trochu smetany v podobě úspěchu jejich potomka? Pak je načase pořídit si odpovídající vybavení na jeho pravidelné cesty za úspěchem. Psího elegána nemůžete vozit v autě jen tak. Je potřeba, aby byl bezpečně zajištěn a nehrozilo, že vám bude štěkat do řízení. Koneckonců od manželky si také do řízení mluvit nenecháte.

Přepravní klec do jakéhokoliv vozu

Chcete-li, aby se vám klec do vašeho vozu opravdu bezpečně vešla, nikde nic nepřekáželo a nikde naopak nebyl volný prostor, který by hrozil jejím posouváním při jízdě, pak vsaďte na přepravku na psa vyrobenou na míru značce a typu vašeho vozu. V kleci můžete vozit pouze jednoho psa, kterému dopřejete prostor, anebo více psů, kteří se ale budou muset uskrovnit. Chcete-li být flexibilnější a v případě, že povezete pouze jednoho psa, získat také prostor v kufru, pořiďte si dvě menší klece, které zcela vyplní prostor a v jejichž případě bude možno jednu z nich vyndat.

Nejenom na cesty za úspěchem

Praktickou přepravku na psa využijete i na cesty do lesa, za zábavou na cvičiště anebo ke zvěrolékaři. Ve všech případech bude váš pes i vy v bezpečí a vy se budete moci v klidu věnovat řízení. Přepravka pro psy na míru je vhodná také pro odchyt toulavých psů a jejich přepravu do útulku a využití najde nejenom ve vozech městských strážníků. Chcete-li si dopřát při řízení klid a nebýt vystaveni neustálému psímu štěkání, nechte si do boxu nainstalovat izolaci pro odhlučnění.

V přepravních klecích lze vozit i jiná zvířata

Musí se do nich ale vejít. Rozhodně nešlápnete vedle, využijete-li box i pro vaše kočky, křečky, morčata anebo osmáky degu. Vždy ale musíte myslet na to, aby se zvířata zavřená do jedné klece dobře snášela a také na jejich obvyklou reakci na cestu autem. Jestliže se vaší kočce v autě dělá nevolno, nechte ji raději doma. I veterinář dokáže k nemocnému zvířeti dojet. Abyste povzbudili její snahu o vyléčení, připravte jí překvapení. Takový kočičí strom na míru rozhodně nadchne nejednoho malého chlupáče a navíc se díky možnosti nechat si jeho barevné provedení přizpůsobit na míru stane také originálním doplňkem leckterého interiéru.

Publikováno: 05. 02. 2021

Kategorie: Zábava a volný čas

Autor: Adam