Domů » Také již nabíjíte bez kabelu? Seznamte se s výhodami bezdrátové nabíječky!
Sexy elektronika

Také již nabíjíte bez kabelu? Seznamte se s výhodami bezdrátové nabíječky!

Všude samé kabely – kdo se v nich má vyznat? Něco podobné si zřejmě řekl vynálezce bezdrátového nabíjení, které momentálně zažívá boom. Pokud se hrdě hlásíte mezi uživatele chytrých mobilních telefonů, měla byste se s technologií seznámit důvěrněji. Na jakém principu funguje, které telefony ji podporují a proč byste ji (ne)měla využívat?

Jak bezdrátové nabíjení funguje?

Bezdrátové nabíjení funguje na principu známého fyzikálního jevu – elektromagnetické indukce mezi dvěma cívkami. Jakmile se podložka připojí ke zdroji energie, cívka začne generovat magnetické pole. Druhá cívka, která se nachází v mobilním zařízení, zajistí nabití díky indukci střídavého elektrického proudu.

Rozhodnete-li se bezdrátové nabíjení vyzkoušet, musíte mít telefon s podporou tzv. Qi standardu a zakoupit si bezdrátovou nabíječku. (obvykle má podobu nabíjecí podložky). Jestliže telefon s podporou Qi standardu nemáte, nevadí – můžete si zakoupit speciální kryt či modul.

Které telefony podporují Qi standard?

Bezdrátové nabíjení podporují novější typy chytrých telefonů. Obvykle jde o „vlajkové lodi“, jako jsou Samsung Galaxy S8+, iPhone 8, iPhone X, LG G6, Motorola Moto Z2 Play a několik dalších modelů.

Výhody a nevýhody bezdrátového nabíjení

Nic není perfektní a bohužel to platí také o bezdrátovém nabíjení. Co byste měla vědět, než ho začnete využívat? Nespornou výhodou je uživatelský komfort – již žádné kabely! Telefon jednoduše položíte na podložku a o víc se nestaráte. Navíc můžete nabíjet více zařízení současně! A nevýhody? Pokud jste zvyklá, že nabíjíte a telefon současně používáte, budete muset od tohoto zvyku upustit – s bezdrátovým nabíjením to příliš nejde. Zároveň se smiřte s o něco nižší rychlostí nabíjení oproti kabelu.

Kde se po bezdrátovém nabíjení poohlédnout?

Ať už vás zajímá bezdrátová nabíječka Samsung, nebo bezdrátová nabíječka iPhone, obojí levně seženete ve specializovaném e-shopu s příslušenstvím pro mobilní telefony. Případné dotazy vám ochotně zodpoví přímo prodejce.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!