Boarding není jen móda, je to životní styl!

Pro většinu lidí představuje podzim nepříjemné a depresivní období. Zcela opačně chápou podzimní měsíce milovníci prken a to nejen těch na kolečkách, ale především těch sněžných. Skateři oprašují své fošny a vydávají se do ulic. Co na tom, že je pod mrakem – teplá mikina je proti zimě ultimátní obranou. Slidy, grindy a flipy se za chladnějšího počasí hážou mnohem příjemněji, než během tropických pařáků. A zatímco budoucí Tony Hawkové zkouší nové triky, rideři voskují snowboardy a kontrolují stav sněhové pokrývky. Stále zelené české kopce neznamenají žádnou překážku – v Alpách se dá jezdit téměř celoročně. A jak jste na tom s adrenalinovými sporty vy? Máte své vlastní prkno, odíráte ho kamarádům, nebo se scénu sledujete pěkně z povzdálí?

Boarding není chvilková záležitost

Skate a snowboarding na popularitě nenabírají – jsou populární pěkně dlouho. První skateři drandili na prknech už na konci sedmdesátých let, snowboarďáci na tom byli obdobně. Nikdy však nešlo pouze o extrémní sporty, prkna byla vždy spojena s určitým životním stylem. I mezi ridery se sice našly výjimky, které na streetwearovém oblečení příliš nelpěli, ovšem drtivá většina si na pohodlných hadřících zakládala. Brandy Vans či Vision zná i laická veřejnost, která na skate-snowboardu nikdy nestála. Přesto, že věhlas klasických streetwearových značek ustoupil do pozadí, oblečení jde stále na odbyt. Postupem času se mezi ně přidaly další, neméně známé značky, jako je Rip Curl, Burton Roxy a nově i Skullcandy.

Chcete to alespoň zkusit?

Pokud jste na prkně nikdy nestáli, ale trpíte neodolatelnou chutí sjet alespoň jeden svah a kopnout si ukázkový kickflip, jděte do toho. Základem je nejen odhodlání a určité pohybové nadání, ale také kvalitní náčiní. Zapomeňte na skateboard z Tesca za pár stováků – zlomíte ho do půl hodiny. Investice do pořádného prkna znamená klid i na několik sezon. Široký výběr skate i snowboardového vybavení, ale i steetwearového oblečení, najdete v chrámu všech příznivců boardingové kultury – templestore.cz. Na své si přijdou i milovníci in-line bruslení a BMX. V sortimentu najdete i populární batohy Burton a Dakine, zančkové boty Nike a Adidas či stylová sluchátka Skullcandy, která nosí i sám Snoop Dogg. Na nic nečekejte, ulice a svahy vás volají!

Publikováno: 05. 11. 2012

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: bmx | in-line | skateboard | skateshop | snowboard | streetwear