Cestování a dovolená

Jak správně vybrat cestovní pojištění? Nesnažte se za každou cenu ušetřit!

Ne nadarmo se říká „bez pojištění do ciziny nelez“. Takže ať už máte v plánu týdenní dovolenou v Chorvatsku nebo měsíční expedici v Amazonském pralese, nesnažte se na cestovním pojištění ušetřit. Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a rozhodně si nevystačíte pouze s evropskou kartičkou pojištěnce.

Cestovní pojištění váš rozpočet nezatíží a nijak výrazně nenavýší celkovou cenu dovolené. Vybrat tu správnou nabídku navíc není nikterak složité, ale přesto si musíte dát pozor na několik důležitých faktorů. Roli hraje druh cesty, délka pobytu a samozřejmě i cílová destinace. Nemáte-li se sjednáváním žádné zkušeností, držte si následujících doporučení. Prozradíme vám, jak správně vybrat cestovní pojištění online.

Pojištění podle cílové destinace a účelu cesty

Pojišťovny nastavují ceny pojistného především podle lokalit. Pojistné je dražší ve vzdálenějších a rizikovějších destinacích. V sazebnících většinou najdete tarify rozdělené na „Evropu“ a „zbytek světa“, případně tarify pro konkrétní státy.

Cenu pojistného navyšuje také typ cesty. Můžete cestovat jako turista, nebo z pracovních důvodů. Cestujete-li za prací, počítejte s výrazně vyšší taxou. V žádném případě však nezkoušejte lhát – za pojistné sice ušetříte, ale při vyšetřování pojistné události by pojišťovna na váš záměr přišla a pojistnou událost neuznala.

kufr

Jak je to s krytím?

Krytí léčebných výloh je hlavní složkou každého pojištění. Vždy si můžete vybrat mezi balíčky v různých cenových hladinách a opět se nesnažte ušetřit – dražší pojistky kryjí náklady, na které se levné balíčky nemusí vztahovat. Úspora ve výši několika korun za to opravdu nestojí.

Tip: Na kolik vás pojistné vyjde, vám pomůže vypočítat kalkulačka pojištění do zahraničí.

Při sjednání pojištění na cesty online nezapomeňte upřesnit, zda budete v zahraniční provozovat sporty nebo adrenalinované aktivity. Můžete si připlatit také za pojištění zavazadel nebo pojištění zodpovědnosti za škodu, kterou způsobíte svou nedbalostí. Díky cestovnímu pojištění prožijete bezstarostnou dovolenou!

brand-336x280-1493717091.jpg

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!

brand-160x600-1493717091.jpg