Jak správně vybrat cestovní pojištění? Nesnažte se za každou cenu ušetřit!

Ne nadarmo se říká „bez pojištění do ciziny nelez“. Takže ať už máte v plánu týdenní dovolenou v Chorvatsku nebo měsíční expedici v Amazonském pralese, nesnažte se na cestovním pojištění ušetřit. Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a rozhodně si nevystačíte pouze s evropskou kartičkou pojištěnce. Cestovní pojištění váš rozpočet nezatíží a nijak výrazně nenavýší celkovou cenu dovolené. Vybrat tu správnou nabídku navíc není nikterak složité, ale přesto si musíte dát pozor na několik důležitých faktorů. Roli hraje druh cesty, délka pobytu a samozřejmě i cílová destinace. Nemáte-li se sjednáváním žádné zkušeností, držte si následujících doporučení. Prozradíme vám, jak správně vybrat cestovní pojištění online.

Pojištění podle cílové destinace a účelu cesty

Pojišťovny nastavují ceny pojistného především podle lokalit. Pojistné je dražší ve vzdálenějších a rizikovějších destinacích. V sazebnících většinou najdete tarify rozdělené na „Evropu“ a „zbytek světa“, případně tarify pro konkrétní státy. Cenu pojistného navyšuje také typ cesty. Můžete cestovat jako turista, nebo z pracovních důvodů. Cestujete-li za prací, počítejte s výrazně vyšší taxou. V žádném případě však nezkoušejte lhát – za pojistné sice ušetříte, ale při vyšetřování pojistné události by pojišťovna na váš záměr přišla a pojistnou událost neuznala. kufr

Jak je to s krytím?

Krytí léčebných výloh je hlavní složkou každého pojištění. Vždy si můžete vybrat mezi balíčky v různých cenových hladinách a opět se nesnažte ušetřit – dražší pojistky kryjí náklady, na které se levné balíčky nemusí vztahovat. Úspora ve výši několika korun za to opravdu nestojí. Tip: Na kolik vás pojistné vyjde, vám pomůže vypočítat kalkulačka pojištění do zahraničí. Při sjednání pojištění na cesty online nezapomeňte upřesnit, zda budete v zahraniční provozovat sporty nebo adrenalinované aktivity. Můžete si připlatit také za pojištění zavazadel nebo pojištění zodpovědnosti za škodu, kterou způsobíte svou nedbalostí. Díky cestovnímu pojištění prožijete bezstarostnou dovolenou!

Publikováno: 03. 06. 2015

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Adam

Tagy: jak správně vybrat cestovní pojištění