Domů » Jak správně vybrat cestovní pojištění? Nesnažte se za každou cenu ušetřit!
Cestování a dovolená

Jak správně vybrat cestovní pojištění? Nesnažte se za každou cenu ušetřit!

Ne nadarmo se říká „bez pojištění do ciziny nelez“. Takže ať už máte v plánu týdenní dovolenou v Chorvatsku nebo měsíční expedici v Amazonském pralese, nesnažte se na cestovním pojištění ušetřit. Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a rozhodně si nevystačíte pouze s evropskou kartičkou pojištěnce.

Cestovní pojištění váš rozpočet nezatíží a nijak výrazně nenavýší celkovou cenu dovolené. Vybrat tu správnou nabídku navíc není nikterak složité, ale přesto si musíte dát pozor na několik důležitých faktorů. Roli hraje druh cesty, délka pobytu a samozřejmě i cílová destinace. Nemáte-li se sjednáváním žádné zkušeností, držte si následujících doporučení. Prozradíme vám, jak správně vybrat cestovní pojištění online.

Pojištění podle cílové destinace a účelu cesty

Pojišťovny nastavují ceny pojistného především podle lokalit. Pojistné je dražší ve vzdálenějších a rizikovějších destinacích. V sazebnících většinou najdete tarify rozdělené na „Evropu“ a „zbytek světa“, případně tarify pro konkrétní státy.

Cenu pojistného navyšuje také typ cesty. Můžete cestovat jako turista, nebo z pracovních důvodů. Cestujete-li za prací, počítejte s výrazně vyšší taxou. V žádném případě však nezkoušejte lhát – za pojistné sice ušetříte, ale při vyšetřování pojistné události by pojišťovna na váš záměr přišla a pojistnou událost neuznala.

kufr

Jak je to s krytím?

Krytí léčebných výloh je hlavní složkou každého pojištění. Vždy si můžete vybrat mezi balíčky v různých cenových hladinách a opět se nesnažte ušetřit – dražší pojistky kryjí náklady, na které se levné balíčky nemusí vztahovat. Úspora ve výši několika korun za to opravdu nestojí.

Tip: Na kolik vás pojistné vyjde, vám pomůže vypočítat kalkulačka pojištění do zahraničí.

Při sjednání pojištění na cesty online nezapomeňte upřesnit, zda budete v zahraniční provozovat sporty nebo adrenalinované aktivity. Můžete si připlatit také za pojištění zavazadel nebo pojištění zodpovědnosti za škodu, kterou způsobíte svou nedbalostí. Díky cestovnímu pojištění prožijete bezstarostnou dovolenou!

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!