4 případy, kdy vám pojistka na blbost zachrání rozpočet

Chybovat je lidské, ale některé přešlapy mohou vyjít velmi draho. Pokud se vám smůla doslova lepí na paty a každou chvíli platíte za škodu, jež jste svým neopatrným počínáním způsobila jinému člověku, zvažte uzavření pojištění odpovědnosti za škodu neboli pojistky na blbost. Samozřejmě se vám vyplatí i v případě, že jste nikdy žádnou nepříjemnost neřešila. Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a stát se může cokoliv. Zatímco pojistné ve vaší peněžence průvan neudělá, případná finanční kompenzace tak učinit může.

1. Škoda způsobená přímým poškozením cizího majetku

Kdo zaplatí škodu, kterou váš partner způsobil na zapůjčeném sousedově zahradním traktoru? A co drahý mobilní telefon vaší kamarádky, jež vám vypadl z ruky, když jste nadšeně testovala selfie mód? Pojištění odpovědnosti za škodu kryje případy rozbitého majetku třetí strany za podmínky, že k poškození nedošlo záměrně, v opilosti nebo pod vlivem omamných látek.

2. Škoda způsobená provozem domácnosti

Můžete si dávat pozor, ale některé věci zkrátka neohlídáte. Třeba prasklou přívodní hadici k myčce či pračce. Voda, která se přežene přes byt souseda pod vámi, dokáže natropit obrovskou škodu. Naštěstí se můžete pojistit, což vám přijde vhod také momentě, kdy např. zalomíte zámek v bezpečnostní vložce společného vchodu nebo když omítka z vašeho domu spadne na cizí automobil.

3. Škoda způsobená dětmi

Uhlídat neposední děti je leckdy nadlidský úkol. Ale nenechte se mýlit, do pořádné šlamastiky se mohou dostat i jinak naprosto bezproblémové ratolesti. Okno rozbité při fotbalovém mači by sta zaplatit zvládla, ale co zlomeniny nechtěně způsobené kamarádovi při skákání na trampolíně? Škoda se může vyšplhat i na stovky tisíc korun a pojištění občanské odpovědnosti je v takové chvíli k nezaplacení.

4. Škoda způsobená při dopravní nehodě

Dopravní nehodu může zavinit i nepozorný chodec nebo cyklista. Tedy osoby, které nechrání povinné ručení. Jedinou možnou ochranu tak představuje právě pojistka na blbost. Mohli bychom pokračovat a vyjmenovat další poměrně běžné situace, kdy v důsledku nezodpovědného jednání nebo „jen“ z nepozornosti dojde ke škodě, kterou rozpočet průměrné české domácnosti neustojí. Nezavírejte před potenciálními riziky oči a přečtěte si o pojištění další informace na stránkách ERGO pojišťovny.

Publikováno: 30. 05. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Adam