3 tipy na kreativní zábavu nejen době karantény

Momentálně zažíváme poměrně tvrdý lockdown, ale zdaleka nejhůře jsou na tom lidé, kteří musí z nějakého důvodu vydržet v domácí karanténě. Značná část národa trávila první měsíce pandemie před obrazovkou a mezi neúčinnější léky na nudu patřil Netflix. Nyní se snažíme zabavit aktivněji a mezi nejoblíbenější činnosti patří kreativní tvoření. Pokud chcete, aby z vašeho dočasného uvěznění mezi čtyřmi stěnami vzešlo něco hodnotnějšího než vzpomínky na filmy a seriály, vyzkoušejte některou z následujících aktivit.

1. Háčkování a pletení

Zimní měsíce jsou sice prakticky u konce, ale ručně pletený svetr se ve vašem šatníku neztratí ani na jaře. Pořiďte si pomůcky na pletení a pusťte se do práce. Při pletení či háčkování se perfektně odreagujete, a když se něco nepovede, jednoduše danou věc rozpáráte a začnete znovu. Základy jsou poměrně snadné, a navíc dostanete na výběr z ohromného množství návodů, které jsou dostupné na internetu nebo v tematických časopisech. Příze všeho druhu včetně merino vlny na pletení seženete z pohodlí a bezpečí domova v e-shopu propleta.cz.

2. Vyšívání

Což si takhle vytvořit malé umělecké dílo, kterým si ozdobíte domácnost nebo někomu uděláte radost? Vyšívání je opět v kurzu a je jen na vás, jestli se pustíte do výroby stylové nášivky, či obrázku v rámečku. A pokud máte kolem sebe malé děti, neváhejte je přizvat – vyšívání není těžké, jednodušší obrázky určitě zvládnou.

3. Korálkování

Šperků není nikdy dost. Ty nejkrásnější si můžete vyrobit sama – korálkování nabízí neuvěřitelné možnosti a patří mezi nejlepší kreativní způsoby, jak se zabavit k karanténě či lockdownu. A má i další výhody – tříbí představivost, rozvíjí schopnost plánovat a posiluje trpělivost. Zřejmě vás nepřekvapí, že právě z těchto důvodu je ideální nejen pro nás dospělé, ale i děti.

Publikováno: 20. 03. 2021

Kategorie: Zábava a volný čas

Autor: Adam