4 tipy, jak na podzim vyzrát na bacily

Podzim už je definitivně tady a spolu s ním bohužel přichází i každoroční sezóna viróz, chřipek a nejrůznějších nachlazení. Aby vás neskolily nepříjemné bacily, začněte posilovat váš imunitní systém. Možností je celá řada, my přinášíme tipy na ty nejdůležitější.

Stravujte se zdravě

Základem silné imunity je zdravý, pestrý a vyvážený jídelníček. Pokud ve vaší stravě chybí důležité minerální látky nebo vitamíny, obranyschopnost organismu slábne a náchylnost k nejrůznějším infekcím naopak stoupá. Nezvládáte-li je do sebe dostat klasickou stravou, pak sáhněte po doplňcích. Dobrou službu vám prokáže multivitamin SportsMultiKromě známého „céčka“ si hlídejte také přísun vitamínu D, bez něj totiž dochází k častějším infekcím, a to nejen k těm banálním, ale i k těm závažným. Podle nutričních specialistů bysteneměli zapomínat ani na dostatek kvalitních bílkovin. I z proteinů se totiž utváří imunitní látky.

Hýbejte se

Nezáleží na tom, jestli vyrazíte do posilovny, na svižnou procházku do přírody, zahrát si squash, „zatančit“ zumbu nebo si před televizí rozložíte podložku na cvičení. Jakýkoli aktivní pohyb tvoří naprostý základ zdravého životního stylu a dobrá fyzická kondice jde ruku v ruce se silnou imunitou.

Otužujte se

Nechcete-li drkotat zuby pokaždé, když vystrčíte nos z vyhřátého domova, pusťte se do otužování. Neznamená to ovšem, že se hned musíte vykoupat v ledové řece. Začněte pozvolna – doma více větrejte, ztlumte topení, spěte v chladné místnosti, střídejte teplou a studenou sprchu, vyrazte na procházku. Ven ale nechoďte příliš nabalení, v teple udržujte hlavně nohy a ruce. Právě rychlé prochladnutí končetin má za následek vznik nemocí.

Relaxujte

Nezapomínejte ani na odpočinek. Dopřejte si denně šest až osm hodin kvalitního spánku, ať má váš organismus dostatek času na regeneraci a tím i dostatek síly na boj s nejrůznějšími bacily, viry a bakteriemi. Nachlazení, rýma nebo jiné onemocnění si tak na vás nepřijde. Do pohody se dejte i po psychické stránce, platí totiž, že čím je člověk šťastnější, tím lepší je jeho fyzický stav. Tak pusťte se do toho, co vám dělá radost!

Publikováno: 31. 10. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam