Koloběžka je boží. Proč si ji pořídit a pravidelně na ní jezdit?

O koloběžce se říká, že je nové kolo. Něco na tom bude, počet koloběžkářů se za poslední roky enormně zvýšil. Kola sice nevymizela, ale spousta cyklistů si ke svým bicyklům pořídila také alternativu v podobě jednostopého dopravního prostředku bez pedálů. Pokud o vlastní koloběžce také uvažujete, přečtěte si seznam důvodů, proč byste nákup neměli odkládat.

Zábava, při které zhubnete

Začněme tím, co vás trápí - nadváhou. Pokud se vám na kole nedaří spálit potřebné množství kalorií a nemáte náladu na běhání, tak si koloběžku okamžitě zamilujete. Jízda na ní je totiž ze energetického hlediska náročnější o cca 30 %., a to už se na váze musí projevit. Mimo jiné vám pomůže s tvarováním problematických partií – boků, hýždí, stehen, pasu a břicha.

Jízda na koloběžce je snadná

Strach ze složitého ovládání skutečně není na místě. Jízda je dokonce tak jednoduchá, že si ji rychle osvojí i sportovní antitalent. Za zmínku stojí především zastavování. Stačí z koloběžky seskočit a pokračovat v chůzi. Podstatné je, abyste si vybrali správný model. Pro nejmenší jezdce jsou určeny dětské koloběžky, pro starší pak ty klasické, případně elektrokoloběžky.

Komplexní, ale nikoliv rizikový pohyb

Jízda na koloběžce je aktivita, při které se zapojují prakticky všechny svaly. Kromě nohou procvičíte i ruce, zádové a břišní svaly. Což je velká výhody – v případě horšího počasí se nestane, že vám některá část těla prochladne. Naopak se protáhnete, uvolníte zádové svalstvo (ne náhodou je jízda na koloběžce doporučována jak doplněk k rehabilitaci zad a prevence proti bolestem páteře) a nezatížíte klouby.

Ve městě je bezkonkurenční

Zatímco pro delší turistické trasy jsou jako stvořené koloběžky s většími koly (např. tato koloběžka Crussis), ve městě je praktičtější obratnější varianta s menšími koly. V každém případě získáte dopravní prostředek, se kterým rychle překonáte menší vzdálenost, aniž byste zapadli v dopravní zácpě.

Publikováno: 17. 09. 2021

Kategorie: Zábava a volný čas

Autor: Adam