Znáte dřevěné pelety? Přečtěte si, jaké výhody nabízí

Používáte pevná paliva pro vytápění rodinného domu nebo k příležitostnému zatopení na chalupě? V takovém případě se hodí znát jednotlivé druhy. Kromě notoricky známých briket totiž existují i malé dřevěné pelety. Kam se hlavně hodí a jaké nabízí výhody? To se dozvíte v tomto článku.

Přírodní obnovitelný zdroj energie

Protože se dřevěné pelety vyrábí pouze z čistého dřeva, jde o perfektní přírodní produkt. Přirozeným pojivem je totiž celulóza. Díky tomu jsou dřevěné pelety obnovitelným zdrojem energie. Představují výrazně menší zátěž na životní prostředí v porovnání například s uhlím.

Vysoká výhřevnost

Kvalitní dřevěné pelety jsou koncentrovanou silou dřeva. Konkrétně typ s certifikovaným označením A1 se vyrábí z kmenového dříví, nejčastěji ze smrku. Tím pádem nabídnou pelety vysokou výhřevnost. Hodí se pro použití i na vytápění v rámci celé sezóny. Spalováním navíc vzniká jen malé množství popela, což je výhodné pro méně časté čištění.

Vhodné pro automatické kotle

Malý tvar dřevěných pelet umožňuje jejich přesné dávkování. Toho využívají automatické kotle, kde dochází k uvolňování podle aktuálně nastavené teploty. Vyhnete se tak zbytečnému plýtvání a přetápění. I s touto pomocí je topení dřevěnými peletami efektivní a zároveň ekonomickou variantou. Pro svou jednoduchou a časově nenáročnou obsluhu jde v poslední době o stále více využívané řešení.

Snadný nákup a čistá manipulace

Velkou výhodou je fakt, že dřevěné pelety nakoupíte pohodlně na internetu. Snadno si tak objednáte jednu či více palet s již započítanou dopravou v ceně. Snadno tak vyřešíte zásoby paliva na celou sezónu. Díky praktickému balení v jednotlivých 15 kg plastových pytlích se pelety snadno uskladní a jsou také chráněny proti vlhkosti, která by je jinak mohla znehodnotit.

Publikováno: 27. 10. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam