Domů » Dopřejte svému organismu látky, které potřebuje. Najdete je v superpotravinách
Zdraví

Dopřejte svému organismu látky, které potřebuje. Najdete je v superpotravinách

Trápí vás pocit neustálé únavy? Chybí vám životní elán a ráda byste se opět dostala do formy? Důvodů, proč se necítíte fit, může být celá řada, ale pravděpodobně je na vině „pouhý“ nedostatek látek, bez kterých se váš organizmus neobejde. Opravdu si myslíte, že máte v jídelníčku adekvátní množství živin, vitamínů a minerálů? A jak jste na tom s antioxidanty? Nedopřejete-li svému tělu to, co si žádá, pak se nesmíte divit, že nefunguje tak, jak má.

Zmíněné látky samozřejmě přijímáte v běžných potravinách, ale aby jich organismus dostal tolik, kolik skutečně potřebuje, museli byste porce zdvojnásobit. Naštěstí existuje mnohem elegantnější způsob – zařaďte do svého jídelníčku superpotraviny. Ještě jste o nich neslyšela?

Superpotraviny zažívají obrovský boom a pokud jste se o nich dočetla až nyní, zřejmě se o zdravý životní styl příliš nezajímáte. Superpotraviny totiž oslavují přední odborníci na výživu i lékaři. Jejich přednosti tkví v nadměrném obsahu živin, vitaminů, minerálů, antioxidantů a látek, které se podílí na posilování imunity. A přestože se dostaly do centra pozornosti až v posledních letech, jsou s lidskou civilizací úzce spjaty od samotného počátku.

Mezi superpotraviny patří mladý ječmen, řasa chlorella, houba cordyceps, čínské plody goji nebo arganový olej. Všechny zmíněné plodiny mají jedno společné – musely se přizpůsobit drsným podmínkám a jejich jedinou možností jak přežít bylo uchování co největšího množství živin. Tato vlastnost je pro ně typická dodnes.

Pokud jsme vás navnadili a chystáte se do nejbližšího supermarketu pro pořádné balení chlorelly nebo goji, neukvapujte se. Superpotravin je všude dostatek a opravdu na ně narazíte i v samoobsluze. Jenomže není zlato vše, co se třpytí a o superpotravinách to platí dvojnásob. Nevyhazujte oknem za produkty, které kvůli nesprávnému zpracování a balení nebo přidání chemických aditiv ztratily většinu živin a zaměřte na skutečnou kvalitu.

Mezi prémiové superpotraviny, které se navíc pyšní nálepkou BIO, patří produktová řada od společnosti Puntura International. Výjimečnost superpotravin Puntura poznáte na první pohled podle ikonických krabiček. V nich se skrývají lahvičky z tmavého sklad, které se starají o zachování všech důležitých látek. Puntura International spolupracuje s nejkvalitnějšími dodavateli a moderními laboratořemi a nabízí to nejlepší, co je v oblasti superpotravin k mání. Chcete-li se dozvědět více, navštivte e-shop www.puntura.eu/cs. Nebudete litovat.

Puntura

 

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!