Zahradní nábytek láká k posezení

Když se procházíme parkem, většinou hledáme lavičku, na kterou bychom si mohli sednou. Lavičky v parku ale i třeba ve městech na náměstích jsou velmi využívány. Každý si rád na chvilku sedne, odpočine a sleduje ruch kolem. Nejlépe se na zahradních lavičkách odpočívá, když mají opěrku zad. Zejména starší lidé takové lavičky rádi využívají. Zahradní lavičky najdeme i na dětských hřištích. Asi by nikoho nebavilo na hřišti stát, a čekat až si děti pohrají na pískovišti a na prolézačkách. Určitě je pohodlnější se posadit na lavičku a sledovat, jak si děti hrají. Lavičky se staví skoro všude tam, kde se na něco čeká. Jako třeba na nádražích. Zahradní lavičky najdeme i podél řeky a v odpočinkových zónách. Na venkovních akcích se používají skládací lavice, které se použijí na akci a po ní se lavice složí a odvezou. Je to velká úspora místa pro skladování.

Zahradě sluší zahradní lavička

Zahradní lavičky se vyrábějí z několika materiálů. Dříve se vyráběly pouze dřevěné zahradní lavičky. Ty se vyrábějí samozřejmě v dnešní době také, protože se dobře osvědčily. Dřevěné zahradní lavičky z masivu vydrží spoustu let. Jsou odolné proti poškození. Dobře odolávají i povětrnostním vlivům. Stačí jednou za delší čas je přetřít lakem, nebo lazurou a zahradní lavička je opět jako nová. Lavice mohou být celé ze dřeva, ale i mohou být v kombinaci s kovem. Konstrukce je z hliníku, ta je natřena barvou. Sezení a opěradlo je ze zdravého, kvalitního dřeva. Taková lavička je vhodná do parků a pro veřejnost na různých místech ve městech.

Pohoda na zahradní lavičce

Každá zahrada by měla být vybavena zahradní lavičkou, na kterou si ve chvílích odpočinku sedneme a vychutnáváme si klidu. Na zahradu se hodí lavičky i z platu. Vyrábějí se v několika barvách, jsou lehké na přenášení. Pokud chceme něco luxusnějšího, pořídíme si zahradní lavičku z masivu, nebo z ratanu. Pro venkovní použití je vhodnější umělý ratan. Dobře snáší povětrnostní vlivy počasí. Nebledne a velmi snadno se udržuje. Stačí mokrý hadřík a lavice omýt. Na zahradní lavičku z ratanu se vyrábějí potahy, kterými lavičku můžeme přikrýt na zimu.

Zahradní nábytek

Na každou zahradu,pergolu, ale i do předzahrádek se hodí zahradní nábytek. Posedět si někde venku, to uvítá každý. K tomu se nejlépe hodí zahradní nábytek, který dobře odolává povětrnostním vlivům. Takový nábytek můžeme pořídit z několika různých materiálů. Nejdříve bychom si měli spočítat, kolik můžeme, nebo chceme do zahradního nábytku investovat financí. Také obchody prodávají zahradní nábytek na splátky. To je velká výhoda, kterou využívá hodně zákazníků. Mezi ty nejlevnější zahradní nábytky patří plastový zahradní nábytek. Je odolný, lehký a jeho údržba spočívá pouze v tom, že ho omyjeme, když se zašpiní.

Hliníkový zahradní nábytek

Hliníkový zahradní nábytek je ideální do všech zahrad. Je velice odolný, stále barevný, i když na něj celý den svítí slunce. Nepotřebuje žádnou údržbu. Z hliníku pořídíme stoly, židle, křesla i lavičky. Dokonalé pohodlí získáme, když na zahradní nábytek dokoupíme polstry. Ty nám zaručí větší pohodlí, ale i krásný vzhled. Koupit se dají v různých barvách i vzorech. Není lepší ho odpočinku než toho na zahradě v pohodlí. Z hliníku se vyrábí i dětský nábytek. Jsou to stolky, židličky i křesílka. Děti mají tenhle zahradní nábytek moc rády.

Velmi oblíbený ratanový zahradní nábytek

Ratan je přírodní materiál vhodný pro výrobu nábytku. Na zahradní nábytek se ale používá umělý ratan. Málokdo ho rozezná od toho přírodního. Do zahrad se hodí asi lépe, než kovový zahradní nábytek. Má dlouhou životnost, údržbu nepotřebuje, jen ho občas setřeme, jako každý jiný nábytek. Můžeme si pořídit celý nábytkový set, nebo si jen koupit jednotlivé židle, křesla, stůl. Nebo lehátko. Při zakoupení celého setu je výhoda v ceně. Přijde nás to levněji. Vybírat se dá i barva. Nejčastěji bývá černá, šedá, ale i je oblíbená hnědá.

Zahradní nábytek pro dokonalý relax v přírodě

Do zahrady se báječně hodí i zahradní houpací lavice, na které můžeme posedět, ale je možné na ní i odpočívat v leže. Odpolední spánek na čerstvém vzduchu se nám určitě zalíbí. Velice pohodlná jsou i zahradní závěsná křesla. Pro četbu knihy v přírodě jsou naprosto ideální. Ke každému zahradnímu nábytku je vhodné si pořídit i úložný box. Na něm se dá sedět, jako na lavici, ale hlavně poslouží na ukládání polstrů před dětem.

Zahradní židle a křesla

Posezení na zahradě je výborný relax, který si každý po práci zaslouží. Pobytu venku v přírodě holduje mnoho lidí. Někomu stačí mít na zahradě úplně obyčejnou židli, jiný si rád pohoví v útulném křesle. Výrobců i prodejců zahradního nábytku je tolik, že každý sežene přesně to, co si přeje. Vybírat můžeme i podle toho, kolik do zahradní židle, nebo křesla chceme investovat. Dá se pořídit zahradní nábytek za pár korun, ale pro náročnější zákazníky už to jsou samozřejmě podstatné vyšší ceny, které ale odpovídají komfortu.

Není problém sehnat zahradní nábytek

Zahradní židle s kovovou konstrukcí a čalouněním z umělé textilie  vyniká svou lehkostí, takže se snadno přenáší. Velmi snadno se udržují. Stačí mýdlová voda a houbička a lehce setřít. Takové židle patří mezi ty levnější možnosti. Rybáři ocení skládací židli s držákem na pití. Je snadno složitelná a lehká. Další levnější varianta je plastový zahradní nábytek. Z plastu se vyrábějí židle, s různou výškou zahradní opěrky, což platí i u křesel. Křesla mohou být polohovací. Některé mají i opěrky nohou. Také plastová lehátka jsou ideální zahradní nábytek pro odpočinek na zahradě, u bazénu, a pod pergolou. Pro větší pohodlí se používají polstry na zahradní židle, křesla, i lehátka.

Zahradní kovové židle a křesla

Kovový zahradní nábytek má dlouhou životnost. Dají se snadno stohovat pro úsporu místa. Snadno se udržují, proto je o ně velký zájem. Křesla mohou mít polohovací opěrky zad, mají opěrky rukou, výborně si v nich odpočineme. Kovová polohovací křesla s polstrem se hodí nejen na zahradu, ale i pro ty, kteří jezdí do kempu. Jedná se o křeslo velmi stabilní a pevné. Je vyrobeno z kvalitní oceli. Dají se nastavit i područky, i opěrka pod nohy. Výborně se na něm můžeme opalovat, nebo si prostě jen tak odpočinout.

Zahradní židle a křesla z ratanu

Ratanový nábytek je moderní. Na zahradní židle a křesla se většinou kupují z umělého ratanu. Nevadí jim žádné počasí, nepotřebují žádnou údržbu, jen při zašpinění je omyjeme. Nábytek z umělého ratanu je velice lehký, dá se používat venku i uvnitř interiéru. I dřevěné židle a křesla jsou oblíbené pro venkovní posezení a odpočinek. Některé druhy se dají i skládat. To využijeme hlavně v zimních měsících, když nábytek nevyužíváme. Dřevěný nábytek z masivu můžeme nechat venku i přes zimu, i tak se ale doporučuje ho přikrýt krycí plachtou.

Publikováno: 15. 09. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam