Domů » Začátek příštího roku – ideální doba pro změnu zaměstnání
Nezařazené

Začátek příštího roku – ideální doba pro změnu zaměstnání

Magický rok 2012 se pomalu chýlí ke konci a nejenže se připravujeme na vánoční svátky, ale zároveň plánujeme, kde prožijeme letošního Silvestra. S ním, respektive s následujícím novým rokem, bývá spojena celá řada předsevzetí. Dává si je téměř každý z nás a i u vás se určitě leccos najde. Někdy jde o drobnosti, které není problém dodržet. Jindy opravdu velké věci, které bohužel skončí jen u plánování. Chcete-li, aby byl ve všech směrech lepší i váš příští rok, možná byste měli pouvažovat nad změnou zaměstnání. A proč zrovna takovou radikální změnu? Většina z nás má totiž s prací pevně svázán i osobní život a podaří-li se nám najít lepší práci, budeme se mnohem lépe cítit i ve svém volném čase.

Pokud jste ve své současné práci nespokojení a to v jakémkoliv směru, nečekejte ani minutu. Ne nadarmo se totiž říká, že by měl člověk dělat to, co ho baví. Jestliže se vám do změny pracovního prostředí nechce, protože si nedokážete představit, co všechno hledání nové práce obnáší, pomůžeme vám.

Ujasněte si, co vlastně chcete

Na začátku si ujasněte, v čem by měla být nová práce lepší. Požadujete vyšší plat? Flexibilnější pracovní dobu? Zázemí větší společnosti? Neujasníte-li si svou představu o tom, jak co byste chtěli dělat, bude pro vás hledání nové práce mnohem obtížnější. Ne vždy narazíte na pracovní pozici, která by splňovala všechna kritéria do posledního a proto si předem promyslete i to, z čeho jste ochotni slevit.

Bez životopisu ani ránu

Dalším krokem je sestavení životopisu, neboli „cévéčka“. Pro potencionálního zaměstnavatele bude vaše CV prvním záchytným bodem, podle kterého se rozhodne, zda vás pozve na přijímací pohovor. Dejte si proto s jeho sestavováním záležet. Pokud vás od posledního sestavování životopisu dělí už pár let a nejste si jistí, jak by měl vypadat, najděte si předlohu na internetu. A protože chcete zaměstnavateli pročítání vašich dovedností a dosaženého vzdělání maximálně zjednodušit, vypravujte pro něj takzvaný strukturovaný životopis.

Dejte si však pozor na to, co do životopisu uvedete. Ne vždy platí, že čím více tím lépe. Zohledněte zaměstnavatelovy požadavky, které se váží k dané pozici a uveďte do životopisu vše, co byste mohli skutečně zúročit. Ucházíte-li se však o práci, k jejímuž výkonu není třeba speciálního vzdělání, kurzů a certifikátů – neuvádějte je. Možná jste již v souvislosti s hledáním práce narazili na termín „překvalifikovaný“ – právě tak vás totiž mohou označit v případě, že disponujete mnohem větším potenciálem, než je k výkonu zaměstnání třeba. Nenapadá vás, proč by neměl zaměstnavatel přijmout někoho, kdo je v mnoha ohledech atraktivnější, než zbylí uchazeči? Jednoduše proto, že by si mohl v brzké době najít ještě lepší zaměstnání.

Nová práce snadno a rychle

Životopis už máte a dostáváme se do fáze samotného hledání. Doby, kdy jsme byli nuceni skupovat tiskoviny a hledat mezi změtí inzerátů, případně trávit celé dny obcházením místních firem, jsou ty tam. Nejrychlejší a nejefektivnější je samozřejmě hledání pracovní pozice prostřednictvím některého ze specializovaných portálů na internetu. My doporučujeme projobs.cz, který nabízí mnohem víc – nejen, že se se můžete sledovat aktuální nabídky, ale navíc vás může na základě vaší inzerce oslovit i některý ze zaměstnavatelů.

Samozřejmostí je praktická filtrace, podle které si můžete vybrat pracovní nabídky podle vybrané lokality (nabídky pro Ostravu najdete na http://www.projobs.cz/okres-ostrava-mesto). Velmi užitečné jsou i informace, které vám osvětlí náplň jednotlivých pracovních pozic. Velmi frekventované jsou nabídky na pozici obchodního zástupce (najdete na http://www.projobs.cz/napln-prace-obchodni-zastupce-392), ale info najdete i o všech ostatních typech zaměstnání. Velmi povedené jsou i články, které si berou na mušku průměrné platy na konkrétních pozicích (pro obchodního zástupce na http://www.projobs.cz/prumerny-plat-obchodni-zastupce-392). Ty přivítá každý, kdo si není jistý, zda ho nechce zaměstnavatel sedřít z kůže.

Hledání práce na projobs.cz je skutečně velmi rychlé a aktuálně si můžete vybírat z více než 3 tisíc nabídek a každý den přibude až několik set nových. O práci tedy rozhodně není nouze…

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!