Domů » Vybrat chůvu není jen tak. Děti nesmíte svěřit každému!
Děti

Vybrat chůvu není jen tak. Děti nesmíte svěřit každému!

Potřebujete jednorázovou nebo pravidelnou výpomoc s hlídáním dětí? Na tom není nic špatného. Ať už jsou však vaše důvody jakékoliv, dejte si záležet na výběru chůvy. Prozradíme vám, na co se zaměřit.

Jedna z prvních otázek souvisí s rozhodnutím mezi chůvou a agenturou. Hlídání dětí od agentury bývá o něco dražší, ale na druhou stranu vám odpadne spousta starostí s prověřováním chůvy. Renomované agentury nenechávají nic náhodě a vybírají do svých řad jen ty nejlepší zaměstnance.

V každém případě si dejte dohromady individuální požadavky, které by chůva měla splňovat. Samozřejmostí je ověření bezúhonnosti (vyžádejte si výpis z rejstříku trestů) a identity na základě občanského průkazu.

hlidani-deti

Dalším krokem je ověření referencí. Máte-li ve svém okolí někoho, kdo hlídání dětí využívá pravidelně, dejte na dobré doporučení. V opačném případě požádejte chůvu nebo agenturu o konkrétní reference a nebojte se do rodin zavolat. Zeptejte se na spokojenost, silné a slabé stránky. Vašim cílem je nalezení někoho, kdo se o vaše děti postará jako o vlastní.

Pozvěte si chůvu na přijímací pohovor a zeptejte se chůvy na konkrétní zkušenostmi s hlídáním dětí. Můžete si ji „vyzkoušet“ tak, že se ji zeptáte na řešení určitých modelových situací. Díky tomu si uděláte jasnou představu o tom, jak se chůva zachová v případě problémů.

Pokud vám chůva „sedne“ a rozhodnete se ji přijmout, důkladně ji seznamte se zaběhnutým režimem vaší domácnosti. Zároveň si připravte výčet činností, které by měla s vašimi dětmi provádět a čeho se naopak vyvarovat.

Cena za hlídání dětí koresponduje s mírou kvalifikace, a zkušeností. Raději si připlaťte za prověřenou chůvu z agentury a neriskujte, že nevhodně zvolená chůva hlídání dětí nezvládne a v horším případě jim způsobí trauma.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!