Ložnice podle feng shui: Zařiďte si ji tak, aby přitahovala pozitivní energii

Jak zařídit ložnici, aby se vám v ní spalo jako na obláčku? Dalo by se říct, že záleží na vašem osobním vkusu. Prostředí, ve kterém usínáte, by mělo plně odpovídat vašemu estetickému cítění, jinak se v něm nebudete cítit dobře. Jenomže co když vám došly nápady a ložnice stále nevypadá tak, jak jste si ji vysnila? Vezměte si k dobru pár základních principů čínského učení feng shui. Dobrá zpráva je, že vás nevyjdou na moc peněz. Většina následujících tipů totiž spočívá ve správném umístění věcí. Pokud se vám to podaří, výsledkem bude prostředí nabité pozitivními vibracemi.

Postel se solidním zadním čelem

Spánek na posteli se zadním čelem je mnohem klidnější, prvek dodává na pocitu bezpečí a zajišťuje, aby do ložnice proudil dostatek energie čchi. Co na tom, že o její existenci tak trochu pochybujete – podstatné je, že jí budete mít kolem sebe.

Jedno zrcadlo stačí

Klidně si pořiďte nový nábytek, ložnice v souladu s feng shui by však neměla mít více než jedno zrcadlo. A je naprosto nemyslitelné, abyste se v něm během spánku mohla vidět. Důvod je prostý, od zrcadla by se do vás odrážely energie a rušily vás.

Pozor na okno a otevřené dveře

Mezi základní zásady ložnicového feng shui patří umístění postele do jiného místa než naproti oknu. Okno oslabuje celkový pocit bezpečí a neumožňuje energii Čchi, abyste o něj zachytila. Postel proto raději umístěte podél pevné stěny. Dalším prvkem, který byste si měli důkladně ohlídat, jsou dveře. V diagonálním umístění postele (za předpokladu dostatečné vzdálenosti) problém není, jen si dejte dobrý pozor na to, aby nebyly během spánku otevření. Proudí jimi energie Čchi, a ani té nepotřebujete v ložnici přespříliš. Celkovou pohodu umocníte tlumeným teplým světlem a vhodně zvolenými dekoracemi – vyhněte se však motivům vody, které údajně přitahují zloděje.

Publikováno: 05. 12. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam