V legínách jako královna fitka i párty: Naučte se je správně nosit!

Černé, bílé i pestrobarevné. Většinou sexy, někdy se na ně nedá dívat. Jen málokterý módní kousek rozdělil ženy tak jako legíny. Můžete je nenávidět, ovšem jakmile se je naučíte nosit, stanou se nedílnou součástí vašeho šatníku. Pokud jste jim stále nepřišla na chuť, ale neustále po nich pokukujete a závidíte ženám, které je nosí nejen při sportování, vezměte si následující tipy k srdci.

Předsudky stranou, legíny jsou vhodné i pro vás

Od legín vás možná odradily ženy, které nerespektují nepsaná pravidla „správného nošení“. Ve městě se to prohřešky jenom hemží, ale vy se stejných chyb dopouštět nemusíte. Jak na to? V prvé řadě si ohlídejte velikost. Bez ohledu na to, zda vybíráte sportovní legíny nebo barevné legíny pro každodenní nošení, mějte na paměti, že navzdory elasticitě není vhodné nosit legíny o velikost menší, než jaké je vaše běžné oblečení. Důvod je prostý – natažené legíny mohou prosvítat, což je podle módních kritiků zdaleka nejhorší prohřešek, jakého se lze při nošení přiléhavého oděvu dopustit. Na druhou stranu není dobré, když jsou legíny příliš volné. Neméně důležitá je délka. Legíny mají být napnuté, ne nařasené. Nohavice by měly končit u kotníků nebo nejvýše tři centimetry nad nimi. Od tříčtvrtečních legín dejte ruce pryč – zbytečně zkracují nohy a jsou out.

Klíčový je svršek

Pokud si s legínami nechcete uhnat ostudu, nepodceňujte význam vhodně zvoleného svršku. Odborníci z řad módních kritiků jsou v tomto směru za jedno: k legínám se nosí delší svršek – dlouhý alespoň tak, aby zakrýval rozkrok. Výjimkou jsou fitness legíny, které si vezmete na sebe v posilovně či sportovní legíny na ranní jogging v parku – v těchto případech samozřejmě zvolíte kratší tričko. Jakmile v nich vyjdete do ulic, vezměte si k nim třeba pletený oversize svetr nebo delší top a na něj košili. Nebojte se vrstvit!

Publikováno: 12. 06. 2020

Kategorie: Móda

Autor: Adam