Domů » Zhubněte díky dělené stravě
Hubnutí a diety

Zhubněte díky dělené stravě

Také se vám nepodařilo zhubnout do plavek a místo u vody, teď trávíte volná odpoledne u televize? Nezoufejte, není všem dnům konec a není jediný důvod proces hubnutí nadále odkládat. Hubnout byste totiž měly kvůli sobě a ne svému okolí. Nezapomínejte, že nadváha komplikuje nejen výběr oblečení, ale především zdraví. Chcete-li předejít vážným zdravotním komplikacím (nemusí se projevit nyní, ale počkejte za pár let…) a zároveň si neodpírat to, co máte rády, mohla by se vám líbit dieta v podobě dělené stravy. Jedná se o populární formu redukční diety, která spočívá v dělení jídelníčku v závislosti na jeho složení.

Složky, které organismus nezbytně potřebuje

Dieta v podobě dělené stravy rozhodně nepatří mezi drastické diety, které našemu organismu spíš uškodí, než pomohou. Proces hubnutí je podporován tím, že zkonzumovaná strava neobsahuje všechny složky, ale je rozložena na chody s obsahem škrobu, bílkovin a kyselého ovoce. Dělená strava pomáhá k detoxikaci organismu a dlouhodobě v něm zachová rovnováhu. Aby byla dieta skutečně efektivní, měl by váš jídelníček obsahovat:

  • zásadité jídlo
  • ovoce a zeleninu
  • jídlo s obsahem škrobu
  • jídlo s obsahem sacharidů
  • jídlo s obsahem bílkovin

Průběh diety s dělenou stravou

Zeleninu, ovoce a saláty můžete konzumovat se všemi chody. Tyto zásadité potraviny jsou nejdůležitější složkou celé diety a naopak byste se měly vyvarovat konzumaci rafinovaných a průmyslově zpracovaných potravin. Co se týče bílkovin, škrobů a tuků, odborníci je doporučují jíst pouze v malém množství a to v časovém odstupu cca 4 až 4,5 hodiny. Jednou týdně je vhodné provést detoxikaci a konzumovat pouze zeleninu a ovoce (ideální je víkend – od pátečního večere až do sobotního odpoledne). Dieta se neslučuje s kouřením, nadměrným psychickým stresem a negativním myšlením. Pokud vás dělená strava zaujala, inspirujte se jídelníčkem na dietyachudnutie.sk.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!